MODA

Przystanek Alaska - kapsułowa kolekcja Big Star

25.09.2019Wojciech Szczot

Przystanek Alaska - kapsułowa kolekcja Big Star
Fot. Borys Synak

BIG STAR idzie w vintage!

Dopiero co przedstawialiśmy Wam kolekcję inspirowaną latami 90., by zagłębić się w tę dekadę jeszcze mocniej. Tym razem bierzemy na warsztat telewizyjny klasyk lat 90., serial „Przystanek Alaska”. Kapsułowa kolekcja BIG STAR to nasze spojrzenie na modę w subpolarnym klimacie zainspirowaną wpływami wschodnioeuropejskimi.

 

Ubrania po tacie

W kolekcji na sezon jesień/zima 2019/2020 BIG STAR kontynuuje politykę „ubrań po tacie”. Chcemy, by ubrania mówiły językiem międzypokoleniowym, dlatego projekty dedykowane są zarówno dla kochających klasyczny denim w stylu lat 90., jak i siedzących po uszy w estetyce skate. Ubrania znajdujące się w szafie mają być przede wszystkim „przydatne” obojętnie, kto je z niej wyciągnie. Stąd w kolekcji znalazło się miejsce dla off-whitowego zestawu z niebarwionego denimu, sztruksowych total looków czy katan w wykończeniu acid wash. Wielbiciele estetyki skate oszaleją na punkcie, pozostających w trendach, bucket hatów czy damskich spodni typu boyfit.  Nawiązując do „Przystanku Alaska” najnowsza kolekcja przynosi swetry w splot arany, płaszcze z kożuszkiem sherpa czy klasyczne truckerki w kratę - wszystko to jest bardzo charakterystyczne dla chłodniejszych dni lat 90. Corem dla jesiennych kolekcji zawsze jest Krata Heritage, a w tym sezonie nawiązuje do stylu preppy, który dominuje w obecnych trendach. W kapsule BIG STAR krata pojawia się na flanelowych bluzach typu hoodie, damskich kurtkach hybrydowych oraz wypalana laserowo na denimowych truckerkach i spodniach.

Jesień/zima 2019/2020 to w modzie wszystkie odcienie beżu. Ciepłych kolorów nie brakuje również w BIG STAR. W aż trzech wariantach kolorystycznych bazujących na beżu powstała patchworkowa truckerka, a musztarda wpadająca w brąz ociepla sztruksowy total look. 


Kolekcja dostępna w wybranych sklepach stacjonarnych oraz online na www.bigstar.pl

 

Fotograf: Borys Synak 
Wideo: Luke Jascz 
Modelka: Greta / AS Management
Model: Michał / Rebel Models
Make Up: Aga Brudny / Art Faces
Włosy: Tomek Mickiewicz / Art. Faces
Stylizacja: Karol Młodziński / Art. Faces
Scenografia: Vera Banaś
Dyrektor artystyczna: Martyna Sowik / BIG STAR
Produkcja: Oskar Kacprzak / BIG STAR

Czytaj dalej
Polecamy