KULTURA

Wszystko, co powinniście wiedzieć o Oscarach 2019!

24.02.2019Marta Roszewska

Wszystko, co powinniście wiedzieć o Oscarach 2019!

Oscary 2019 to najważniejsza noc dla światowego kina. 91. edycja jest dla nas wyjątkowo istotna ze względu na trzy nominacje, które otrzymał film Pawlikowskiego "Zimna wojna". 

Moment ogłoszenia nominacji jest z pewnością jednym z najbardziej wyczekiwanych aspektów Oscarów. Teraz, kiedy znamy już pełną listę, nie możemy doczekać się samej gali. Przeczytajcie o szczegółach gali Oscarów 2019!

Oscary 2019: nominowani

Faworytami tegorocznej gali Oscarów są zdecydowanie film "Roma" oraz "Faworyta", które otrzymały aż po 10 nominacji w różnych kategoriach! Do tegorocznego grona nominowanych dołączyła także "Zimna Wojna" za najlepszą reżyserię, za najlepszy film nieanglojęzyczny oraz za najlepsze zdjęcia. Nagroda dla najlepszej aktorki może powędrować do rąk Lady Gagi, Olivii Colman, Melissy McCarthy, Glenn Close lub Yalitzy Aparicio. Na liście nominowanych aktorów znaleźli się Christian Bale, Bradley Cooper, Willem Dafoe, Viggo Mortensen oraz Rami Malek, który otrzymał w tej kategorii Złotego Globa.

Oscary 2019: gospodarz gali

Kevin Hart ustąpił ze stanowiska gospodarza w trzy dni po ogłoszeniu że poprowadzi ceremonię Oscarów w 2019 roku. W poście na Twitterze komik odniósł się do kontrowersji, które otaczały wybór jego osoby, odnosząc się do homofobicznych tweetów i komentarzy w stand-upach z przeszłości.

"Zdecydowałem się zrezygnować z prowadzenia tegorocznych Oscarów" - napisał. "To dlatego, że nie chcę zwracać na siebie uwagi w noc, która powinna być celebrowana przez wielu niesamowitych utalentowanych artystów."

Jego oświadczenie pojawiło się kilka godzin po tym, jak umieścił film na Instagramie, mówiąc, że pomimo tego, że Akademia prosi go o to, nie przeprasza za komentarze. W późniejszym tweecie Hart dodał: "Przykro mi, że krzywdzę ludzi, ja się rozwijam i chcę to robić dalej, moim celem jest zrzeszanie ludzi, a nie tworzenie podziałów. Przesyłam dużo miłości i uznania dla Akademii. Mam nadzieję, że znów się spotkamy. " Zastępca Kevina Harta nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony.

Oscary 2019: gdzie i kiedy odbywa się gala?

Nagrody Akademii Filmowej 2019 odbędą się w niedzielę 24 lutego - oficjalną datę ogłoszona 8 sierpnia 2018 roku. Zgodnie z ponad dziesięcioletnią tradycją ceremonia odbędzie się w Dolby Theatre w Hollywood w Los Angeles.

Oscary 2019: transmisja

Transmisja z Oscarów 2019 będzie emitowana przez stacje ABC. W tym roku ceremonia rozdania nagród ma być wyjątkowo krótka - telewizyjna relacja zostanie skrócona do trzech godzin. Dodatkowo rozdanie Oscarów emitować będzie stacja Canal+ w nocy z niedzieli na poniedziałek.

 

Czytaj dalej
Polecamy