FASHION AT HOME
Najwyższej jakości design w apartamentowcu Złota 44 – sprawdzamy jakie wzornictwo polskich artystów można tam zobaczyć
19.06.2020 Fashion Post
Złota 44 to jeden z najbardziej luksusowych apartamentowców w Polsce. Słynie z wyjątkowego designu autorstwa Daniela Libeskinda, a także z wielu licznych udogodnień (sercem obiektu jest wspólna przestrzeń dla wszystkich mieszkańców – na 1800m2 znajdują się sauna, siłownia, basen, kino z symulatorem gry w golda, taras i jacuzzi pod gołym niebem). Złota 44 przyciąga mieszkańców i fanów architektury wzornictwem, które możemy spotkać w apartamentach. Wsród dzieł warto wymienić takich artystów jak: Oskar Zięta, Josef Hoffman czy Jaim Hayon. Wrażenie robi zwłaszcza apartament 363 powstały dzięki współpracy studia projektowego Aksonometria a Oskarem Ziętą.
Złota 44 została otwarta, jako najwyższy budynek mieszkalny zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej, w 2017 roku. Zgodnie z założeniami, apartamentowiec miał łączyć stylową architekturę z najwyższej jakości dizajnem i sztuką. Udało się to dzięki współpracy pomiędzy studiem Aksonometria, posiadającym w swojej ofecie produkty renomowanych producentów, a Oskarem Ziętą, jednym z najbardziej znanych artystów polskiego designu. Efektem jest aranżacja apartamentu 363 na Złotej 44.
Pokazowy apartament to ponad 172 m2 przestrzeni z widokiem na zachodnią i północną, nowoczesną stronę stolicy, przestronny salon, jadalnia i kuchnia oraz trzy sypialnie. We wnętrzu znajdującego się na 36. piętrze apartamencie doświadczymy świeżego powiewu stylu i estetyki dzięki użyciu zróżnicowanych barw i kształtów. Aranżacja, która spełnia oczekiwania mieszkańców to ważny element rzeczywistości, w której większość czasu spędzana jest w zaciszu własnego domu.
Podstawą aranżacji apartamentu są ręcznie wykonane meble tapicerowane projektu Josefa Hoffmana oraz Jaimea Hayona z rodzinnej firmy Wittmann, nieopodal Wiednia. „Design bez daty ważności" piszą media o meblach Wittmann, któych historia sięga roku 1896. Uzupełnieniem projektów Hoffmana są finezyjnie zaprojektowane organiczne kształty tapicerowanych mebli, autorstwa Hayona. Barwna kolekcja Vuelta doskonale uzupełnia powściągliwe i schematyczne projekty.
Wnętrze apartamentu 363 jest spójne w swojej różnorodności, a najwyższej jakości meble posłużą pokoleniom przez lata. Wybór ten wpisuje się w nurt slow furniture i pozwala dbać o środowisko bez większego wysiłku.
Mieszkańcy Złotej 44 doceniają unikatowość aranżacji, która w połączeniu z panoramicznym widokiem i światłem otulającym wnętrze gwarantuje jedyne w swoim rodzaju doznania. Gra barw i świateł zauważalna jest także w pracach autorstwa Aleksandry Niemczyk, które znajdziemy w aranżacji Aksonometrii. Kolejne polskie akcenty to szklane elementy produkcji Krosna, projektu Karima Rashida.
Cały projekt aranżacji uzupełniają niezwykle oryginalne i szlachetne obiekty Oskara Zięty. Stalowe lustra Tafle i Ronda powstały w technologii FiDU, która nazywana technologią przyszłości wykorzystuje jeden materiał i sto procent recyclingu. „To technologia relatywnie prosta, wytrzymała i ekologiczna” – mówi projektant.
„Aranżacja apartamentu 363 to niepowtarzalne wzornictwo mebli oraz dekoracyjne detale wykonane z naturalnych materiałów: stali, szkła i płótna. Harmonizują kształtem, wzorem i kolorem. Ich ponadczasowa prezencja i wyważona elegancja świetnie korespondują z surowymi elementami konstrukcyjnymi apartamentowca. Tu każdy szczegół ma sens” dodaje Agnieszka Piętera, Prezes Zarządu Studia Aksonometria.