Marzyliśmy od dawna, by Monika Olejnik, która jest nie tylko jedną z najwybitniejszych osobowości polskiego dziennikarstwa, ale również odważną ikoną mody, znalazła się na okładce „Fashion Magazine”! Udało się i z dumą przekazujemy Wam szaloną sesję oraz rozmowę, w której nasza bohaterka opowiada Mai Handke o swoim stosunku do sportu, pasjach związanych z kulturą, a także dzieli się anegdotami i mówi, co ją w dzisiejszej Polsce boli. Dzięki Wiktorowi Krajewskiemu przeczytacie rozmowę z Agnieszką Skrzeczkowską i Karoliną Brzuszczyńską o ich związku i życiu w Polsce – kraju, w którym osoby LGBT+ nie mają pełni praw. Poza tym w numerze niezwykła opowieść Piotra Zachary o enerdowskiej fotografce Sibylle Bergemann, relacja z wystawy poświęconej współpracy dwóch wielkich osobowości XX wieku – Pabla Picassa i Gabrielle Chanel. Oddajemy też wam ponad trzydzieści stron poświęconych modzie oraz materiał o tym, jak może (choć nie musi) wyglądać życie seksualne w dzisiejszych czasach. Dla miłośników designu przygotowaliśmy wywiad z projektantem i innowatorem Oskarem Ziętą. Miłego czytania w chłodne dni!
– Marzena Singh, redaktor naczelna
Nowy numer kupisz tutaj
Fotograf: Piotr Porębski/ @pporebsky; Stylizacja: Jola Czaja @czaja_wyczaja/ asystentka stylistki Aleksandra Kucharczyk; Włosy: Wojtek Socha @wojteksocha; Make up: Wiganna Papina @wigannapapina; Rozmawiała: Maja Handke @majabike07
1. W biegu i kolorze – wyjątkowy wywiad i sesja z Moniką Olejnik w roli głównej
Najważniejsza polska dziennikarka polityczna, wielbicielka niebanalnej mody, globetrotterka odwiedzająca muzea i galerie sztuki w całej Europie, fanatyczka aktywności fizycznej, namiętna czytelniczka. Z Moniką Olejnik o zaangażowaniu społecznym, polaryzacji społeczeństwa, chodzeniu na szpilkach i o tym, dlaczego woli iść do piekła niż do nieba, rozmawiała Maja Handke.
Fragment wywiadu możecie przeczytać tutaj, a całość znajdziecie w jesiennym wydaniu Fashion Magazine.
2. Rewolucja jest potrzebna – rozmowa z Agnieszką Skrzeczkowską i Karoliną Brzuszczyńską
Agnieszka Skrzeczkowska i Karolina Brzuszczyńska w szczerej rozmowie z Wiktorem Krajewskim o tym, jak żyje się we współczesnej Polsce nieheteronormatywnej parze, która nie robi tajemnicy ze swojej orientacji. A wręcz jest z niej dumna!
„Żyjemy na własnych zasadach i staramy się nie przejmować tym, co dzieje się dookoła.To kwestia higieny psychicznej. Inaczej byśmy zwariowały.”
Większy fragment wywiadu możecie przeczytać tutaj, a całość w jesiennym wydaniu Fashion Magazine.
Fot. SINIOR / @sinior_photography
3. Człowiek z wizją – Oskar Zięta i jego unikatowe i nowatorskie technologie
W letnim numerze nie zabrakło jak zawsze kultury i sztuki – wart uwagi jest wywiad z Oskarem Ziętą, który opowiada o unikatowych technologiach i swoich nowatorskich pomysłach w świecie sztuki. Z twórcą wyjątkowej marki rozmawia Maja Handke.
4. Zwycięzcy III. edycji Fashion Magazine Beauty Awards
„Branża beauty stale rośnie, a wraz z jej rozwojem wśród jej liderów rośnie świadomość odpowiedzialności za nasze środowisko naturalne. Jestem zaszczycona, że w naszym plebiscycie biorą udział marki, których działania wpisują się w globalne cele zrównoważonego rozwoju opisane przez ONZ (działania w dziedzinie klimatu, odpowiedzialna konsumpcja i produkcja), marki ambitne, stawiające na ekologię i odpowiedzialną produkcję i konsumpcję” – mówi Marzena Singh, naczelna Fashion Magazine.
W jury zasiedli: Marzena Singh – redaktor naczelna Fashion Magazine; Maja Handke – redaktor prowadząca Fashion Magazine, szefowa działu uroda; Małgosia Socha – aktorka; Dawid Woliński – projektant ; Maffashion – blogerka, influencerka, stylistka i bizneswoman; Piotr Czaykowski– współtwórca polsko-hiszpański-amerykańskiego startup’u Faceonized, agent gwiazd; Marta Siembab – jedyna, polska senselier – multidyscyplinarny ekspert w dziedzinie zapachu; Dr Paweł Dybciak – certyfikowany lekarz medycyny estetycznej; Bartek Janusz – fryzjer gwiazd, twórca autorskiej kolekcji akcesoriów do włosów; Marta Gąska – makeup Artist założycielka Marta Gąska Makeup School.
Zobacz, kto zwyciężył także tutaj.
5. Tata socjalizmu lata – tekst Piotra Zachary
Dostaje zlecenia na reportaż, przynosi metaforę, cytat z malarstwa, kilka historii w jednym kadrze. Świat rzadko bywa bardziej liryczny niż na zdjęciach Sibylle Bergemann, prawdziwej poetki wśród fotografów XX wieku. O tej niezwykłej artystce przeczytacie w obszernym tekście Piotra Zachary.
6. Modne wejście – przegląd trendów
W przeglądzie jesiennych trendów znajdziecie te z nich, które gwarantują bycie zauważonym. To zabawa z modowymi fantazjami, kolorem i formą, gdzie nie ma nudy ani monotonni. Poznajcie trendy na nadchodzący sezon w obiektywie Bernarda Hołdysa. Za stylizacje odpowiada Jola Czaja.
7. Nieuniknione spotkania – Pablo Picasso i Coco Chanel
Warto przeczytać także tekst Wojciecha Grzybały o niezwykłej wystawie, która otwarta została w Madrycie i jest historią interakcji dwóch twórczych osobowości jakimi byli Picasso i Coco Chanel.
8. Co z tym seksem?
Rozmowa o polskich sypialniach, panującej w nich nudzie, ale także pozytywnej seksualności. Maja Handke rozmawia z dr Agatą Loewe-Kurillą i dr Robertem Kowalczykiem.
9. Wybrane z pasją – Fashion At Home
O wskazanie ponadczasowych mebli i dodatków najwyższej jakości poprosiliśmy architektkę wnętrz Natalię Malarską, właścicielkę pracowni La Folie Studio. „La folie” znaczy po francusku szaleństwo – w tym kontekście oznacza perfekcję na granicy szaleństwa i wielką pasję, bo tego właśnie wymaga projektowanie wnętrz, które będą zachwycać przez dziesięciolecia.
10. Przegląd kulturalny
O najnowszych wystawach, zmianach w Teatrze Dramatycznym, premierach filmowych i muzycznych nowościach przeprowadza nas Mateusz Szymkowiak.