FASHION LIVING

Premierowo na FashionPost: Zara Home - kolekcja na wiosnę-lato 2020

17.02.2020Wojciech Szczot

Premierowo na FashionPost: Zara Home - kolekcja na wiosnę-lato 2020
Fot. Fabien Baron

Zara prezentuje nową kolekcję na wiosnę-lato 2020 ze swojej linii Home. Za zdjęcia oraz video odpowiedzialny jest Fabien Baron, francuski, ikoniczny redaktor magazynów modowych, m.in. "Interview" Andy'ego Warhola. 

Kampania została zainspirowana kalifornijskim modernizmem. Za punkt wyjścia obrano surowe, minimalistyczne mury modernistycznej architektury z początków ubiegłego stulecia, połączone z nowoczesnym, współczesnym spojrzeniem na kalifornijskie posiadłości. Fabien Baron zagląda do wnętrz, równie surowych co otaczających je mury, jednak oświetlonych ciepłym, leniwym światłem, dającym wrażenie niekończącego się lata i złotej godziny, która może trwać wiecznie. 

Zara Home kontynuuje wiodący w wystroju wnętrz trend na organiczne formy oraz naturalne elementy, przywodzące na myśl życie w sąsiedztwie kanionu. Produkty wykonane z surowych materiałów, takich jak drewno, kamień, len i juty opowiadają o dzikich krajobrazach, które zainspirowały ich powstanie. 

W kolekcji na wiosnę-lato 2020 zobaczymy autorskie wariacje ze szkłem (szklane wazony w charakterycznym nieidealnym stylu), krzesła w stylu vintage (przywodzące na myśl legendarne projekty krzeseł z lat 20. oraz 30.), ceramiczne talerze, tkane dywany i dodatki o kulistym kształcie. Wiosną w Zara Home królują beże, słoneczne żółcie oraz pomarańcz. 

Czytaj dalej
Polecamy