KULTURA

Wystawa Mariny Abramović w Toruniu - sprawdźcie naszą relację

06.03.2019Wojciech Szczot

Wystawa Mariny Abramović w Toruniu - sprawdźcie naszą relację
Fot. Portrait of Marina Abramović. Photograph by Paola + Murray ©, New York, 2015

Wystawa Mariny Abramović w Toruniu - relacja 

Wizyta Mariny Abramović w Toruniu będzie jej pierwszym doświadczeniem związanym z Polską. Wystawa "Marina Abramović. Do czysta" jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w ostatnich miesiącach. Kontrowersyjna artystka otworzy swoją wystawę w Toruniu wśród dziennikarzy i mediów z czołowych polskich tytułów. Fashion Post będzie jedynym modowo-lifestylowym medium z Polski, który obejmie wystawę patronatem. Oprócz wywiadu video, specjalnie dla Was będziemy relacjonować wydarzenie na bieżąco. Sprawdzajcie nasz Instagram i Instastories

Wystawa Mariny Abramović w Toruniu

Na prezentowaną w Toruniu wystawę złoży się około 120 dzieł, począwszy od prac pochodzących z lat 60., na współczesnych realizacjach skończywszy. Organizatorzy zrekonstruują także niektóre performatywne akcje Abramović, które będą prezentowane na żywo podczas pokazu, tuż obok rysunków, obrazów, rzeźb, obiektów, fotografii, filmów wideo oraz elementów archiwalnych.

Patrz: Dlaczego wystawa Mariny Abramović jest tak wyczekiwana?

Polska jest jedynym krajem w tej części Europy, gdzie zagości ekspozycja. Na żywo zostaną również odtworzone niektóre performatywne działania artystki z ostatnich dekad. Podstawą ekspozycji będą materiały wideo, fotografie, obrazy, rzeźby i inne obiekty. Umożliwią odwiedzającym zbliżyć się choć trochę do jej twórczości i zrozumieć, dlaczego nazywana jest legendą i ,,babcią performance’u”. Będzie można na własnej skórze poczuć jej prace nazywane przez nią ,,prawdziwą rzeczywistością”. Bez wątpienia jednak dzięki swoim emocjom i reakcji staną  częścią prac, bo przecież taka jest główna funkcja sztuki Mariny Abramović. Autorefleksja. 

Czytaj dalej
Polecamy