MODA

W jej stylu - Kasia Mizera

06.11.2019Wojciech Szczot, Kasia Mizera

W jej stylu - Kasia Mizera
Fot. Asia Typek

4 dziewczyny, 4 zawody, 4 różne style życia - ta sama potrzeba wyrażania siebie

Razem z polską marką odzieżową Cropp zaprosiliśmy do współpracy pięć fantastycznych dziewczyn, które przez lata stworzyły swój własny styl, taki, który określa ich charakter, a jednocześnie jest w stanie sprostać wyzwaniom dnia codziennego. Modelka, dziennikarka, influencerka, stylistka - te zawody stawiają przed każdą z dziewczyn inne obowiązki i zadania. To, co jest dla nich wspólne to potrzeba twórczego działania, oryginalności i swobody, która przejawia się też w ich indywidualnym stylu. „Jesteśmy różne, ale najważniejsze są dla nas komfort i poczucie, że wyglądamy dobrze w każdej sytuacji”, przyznały zgodnie bohaterki sesji.

Fashion Post w projekcie #CroppStyle

Do naszej sesji FashionPost w projekcie #CroppStyle zaprosiliśmy znaną modelkę Sylwię Butor, którą złapaliśmy pomiędzy zleceniami Warszawa - Berlin. Nieustanne życie w podróży to codzienność naszej bohaterki, która z jednej sesji leci od razu na drugą. Nie inaczej wygląda życie influencerki - Poli Bogdańskiej, czyli @simplybypola, która na Instagramie dzieli się swoją największą pasją czyli modą i projektowaniem. Kasia Mizera jest redaktorką portalu Fashion Post i codziennie dzieli czas między pracę w redakcji, poranne eventy i wieczorne pokazy mody. Zawsze w biegu, zatrzymała się tylko, by wziąć udział w naszej akcji. Milena Bekalarska pojawia się na sesji w podwójnej roli - stylistki i modelki. W obu wypada profesjonalnie, udało jej się bezbłędnie podkreślić charakter każdej bohaterki tworząc looki zgodne z najnowszymi trendami. Indywidualny styl każdej z dziewczyn uchwycony został w obiektywie jednej z najzdolniejszych fotografek - Asi Typek, którą uznano już za „czołową fotografkę mody ulicznej”. Od lat fotografuje gości światowych pokazów mody, a jej zdjęcia publikowane są w najważniejszych magazynach o modzie na świecie. 

Bohaterka akcji FashionPost i #CroppStyle - dziennikarka @FashionPost.pl - Kasia Mizera

Każdego dnia możesz ją złapać na klimatycznej Saskiej Kępie, gdzie znajduje się redakcja FashionPost, w drodze na śniadania prasowe, eventy i pokazy mody do najgorętszych i najmodniejszych miejsc stolicy. W tym ciągłym biegu i ilości wrażeń i wyzwań, które najbardziej kocha w swojej pracy, musi odnaleźć kompromis pomiędzy swoim stylem a wygodą. W jej szafie miejsce szpilek zastępują wygodne sneakersy i botki. Uwielbia francuską nonszalancję Isabel Marant i Magdy Butrym, skandynawski minimalizm oraz klasykę w wydaniu The Row. Podziwia artystyczne projekty Dries Van Notena i ostatnie kolekcje Jacquemusa. Prędzej zobaczysz ją w vintage'owych jeansach i oversizowych męskich marynarkach niż w mini. W swoich stylizacjach lubi przemycać melancholię lat 70. i 80., które przywołuje wyszukując w second handach trencze, oversizowe bluzy, kaszmirowe swetry, wiktoriańskie sukienki i rock’n’rollowe t-shirty. Nie lubi ostentacyjnie kobiecych ubrań, choć przy okazji sesji dla Croppa zamarzyła o bardziej eterycznym looku - pierwszą z jej stylizacji zobaczycie tutaj. W drugim looku stylistka postawiła na obcisły, krótki czarny golf, na który nałożyła Kasi oversizową marynarkę. Do tego dobrała jej luźne spodnie palazzo w modną kratę preppy oraz pozostające cały czas w trendach czerwone botki w wężową skórę. 

Mój styl określiłabym jako... połączenie francuskiej nonszalancji ze skandynawskim minimalizmem

W mojej szafie nie może zabraknąć… spodni z wysokim stanem, oversizowych koszul i sukienek, które mogłaby nosić twoja prababcia i nie podobają się nikomu, oprócz mnie.

Gdy mam gorszy dzień zakładam… słuchawki na uszy i słucham głośno ulubionej muzyki

Jeśli buty to tylko… takie, w których jestem w stanie biegać

W mojej pracy najważniejsze jest… wygoda i poczucie, że nie jestem "przebrana za kogoś modnego", że nikogo nie udaję. 

W nowej kolekcji Cropp podoba mi się… ogromny wybór - od sportowej linii po wieczorne looki, które można dowolnie zestawiać.

Dziennikarka w akcji - #CroppStyle

Kasia Mizera jest jedną z 4 bohaterek akcji FashionPost w projekcie #CroppStyle. Redaktorka naszego serwisu wzięła udział w sesji zdjęciowej street fashion i stanęła w obiektywie legendarnej już polskiej fotografki Asi Typek. Zdjęcia prezentują Kasię w kluczowych warszawskich miejscach, dzięki czemu mamy podgląd na to jak wygląd jej regularny dzień pracy. Z jednego miejsca do drugiego, z redakcji na branżowy event, z wywiadu wprost na wieczorny pokaz mody. Dzień jest krótki, ciągły brak czasu powoduje, że Kasia musi tak rozplanowac swoją stylizację, by pasowała zarówno do porannych spotkań, jak i na wieczorną imprezę. Stylistka wybrała więc Kasi krótki, czarny golf, szerokie spodnie palazzo w modną kratę preppy, do tego elegancką, oversizową czarną marynarkę i botki w modną wężową kratę w kolorze czerwonym. 

"Dopasowane spodnie rurki chowamy na dół do szafy. Czas na szerokie rozwiązania w naszych stylizacjach. Ubrania w stylu oversize dalej są na liście trendów. Szerokie spodnie i marynarka to świetny zestaw do pracy. Dopasowany golf równoważy nam proporcje." - stylistka w akcji FashionPost i #CroppStyle, Milena Bekalarska. 

Czytaj dalej
Polecamy