MODA

W moim stylu – Kasia Mizera, redaktorka FashionPost

18.09.2019 Wojciech Szczot, Kasia Mizera

W moim stylu – Kasia Mizera, redaktorka FashionPost
Fot. Asia Typek

4 dziewczyny, 4 zawody, 4 różne style życia – ta sama potrzeba wyrażania siebie

Marc Jacobs zwykł mawiać „ubranie nie ma znaczenia, dopóki ktoś go nie włoży”. W tym kontekście zastanawiamy się nad pojęciem stylu. Czy styl można wypracować? Czy to coś, co mamy już w swoim DNA? Razem z polską marką odzieżową Cropp zaprosiliśmy do współpracy pięć fantastycznych dziewczyn, które przez lata stworzyły swój własny styl, taki, który określa ich charakter, a jednocześnie jest w stanie sprostać wyzwaniom dnia codziennego. Modelka, dziennikarka, influencerka, stylistka – te zawody stawiają przed każdą z dziewczyn inne obowiązki i zadania. To, co jest dla nich wspólne to potrzeba twórczego działania, oryginalności i swobody, która przejawia się też w ich indywidualnym stylu. „Jesteśmy różne, ale najważniejsze jest dla nas komfort i poczucie, że wyglądamy dobrze w każdej sytuacji” przyznały zgodnie bohaterki sesji.

Fashion Post w projekcie #CroppStyle

Do naszej sesji FashionPost w projekcie #CroppStyle zaprosiliśmy znaną modelkę Sylwię Butor, którą złapaliśmy pomiędzy zlecieniami Warszawa – Berlin. Nieustanne życie w podróży to codzienność naszej bohaterki, która z jednej sesji leci od razu na drugą. Nie inaczej wygląda życie influencerki – Poli Bogdańskiej, czyli @simplybypola, która na Instagramie dzieli się swoją największą pasją czyli modą i projektowaniem. Kasia Mizera jest redaktorką portalu Fashion Post i codziennie dzieli czas między pracę w redakcji, poranne eventy i wieczorne pokazy mody. Zawsze w biegu, zatrzymała się tylko, by wziąć udział w naszej akcji. Milena Bekalarska pojawia się na sesji w podwójnej roli – stylistki i modelki. W obu wypada profesjonalnie, udało jej się bezbłędnie podkreślić charakter każdej bohaterki tworząc looki zgodne z najnowszymi trendami. Indywidualny styl każdej z dziewczyn uchwycony został w obiektywie jednej z najzdolniejszych fotografek – Asi Typek, którą uznano już za „czołową fotografkę mody ulicznej”. Od lat fotografuje gości światowych pokazów mody, a jej zdjęcia publikowane są w najważniejszych magazynach o modzie na świecie. 

Poznajcie pierwszą bohaterkę akcji FashionPost w projekcie #CroppStyle – Kasię Mizerę

Każdego dnia możesz ją złapać na klimatycznej Saskiej Kępie, gdzie znajduje się redakcja FashionPost, w drodze na śniadania prasowe, eventy i pokazy mody do najgorętszych i najmodniejszych miejsc stolicy. W tym ciągłym biegu i ilości wrażeń i wyzwań, które najbardziej kocha w swojej pracy, musi odnaleźć kompromis pomiędzy swoim stylem a wygodą. W jej szafie miejsce szpilek zastępują wygodne sneakersy i botki. Uwielbia francuską nonszalancję Isabel Marant i Magdy Butrym, skandynawski minimalizm oraz klasykę w wydaniu The Row. Podziwia artystyczne projekty Dries Van Notena i ostatnie kolekcje Jacquemusa. Prędzej zobaczysz ją w vintage'owych jeansach i oversizowych męskich marynarkach niż w mini. W swoich stylizacjach lubi przemycać melancholię lat 70. i 80., które przywołuje wyszukując w second handach trencze, oversizowe bluzy, kaszmirowe swetry, wiktoriańskie sukienki i rock’n’rollowe t-shirty. Nie lubi ostentacyjnie kobiecych ubrań, choć przy okazji sesji dla Croppa zamarzyła o bardziej eterycznym looku – seksowna satynowa slip dress w połączeniu z męską marynarką i mocne buty, którą zaproponowała jej stylistka, to jak przyznała – esencja jej stylu, zbudowanego na kontrastach i nie podlegającego żadnym kategoriom. Granice? To dla niej nuda.

Mój styl określiłabym jako… połączenie francuskiej nonszalancji ze skandynawskim minimalizmem

W mojej szafie nie może zabraknąć… spodni z wysokim stanem, oversizowych koszul i sukienek, które mogłaby nosić twoja prababcia i nie podobają się nikomu, oprócz mnie.

Gdy mam gorszy dzień zakładam… słuchawki na uszy i słucham głośno ulubionej muzyki

Jeśli buty to tylko… takie, w których jestem w stanie biegać

W mojej pracy najważniejsze jest… wygoda i poczucie, że nie jestem "przebrana za kogoś modnego", że nikogo nie udaję. 

W nowej kolekcji Cropp podoba mi się… ogromny wybór – od sportowej linii po wieczorne looki, które można dowolnie zestawiać.

Kasia Mizera w akcji #CroppStyle 

Kasia Mizera jest jedną z 4 bohaterek akcji FashionPost w projekcie #CroppStyle. Redaktorka naszego serwisu wzięła udział w sesji zdjęciowej street fashion i stanęła w obiektywie legendarnej już polskiej fotografki Asi Typek. Zdjęcia prezentują Kasię w kluczowych warszawskich miejscach, dzięki czemu mamy podgląd na to jak wygląd jej regularny dzień pracy. Z jednego miejsca do drugiego, z redakcji na branżowy event, z wywiadu wprost na wieczorny pokaz mody. Dzień jest krótki, ciągły brak czasu powoduje, że Kasia musi tak rozplanowac swoją stylizację, by pasowała zarówno do porannych spotkań, jak i na wieczorną imprezę. Stylistka wybrała więc Kasi satynowatą, długą sukienkę w odcieniu nude, do tego elegancką, oversizową marynarkę w kratę, przełamaną ciężkimi, rockowymi butami a la Martensy. Nie zabrakło dodatków w postaci czarnej listonoszki.