MAGAZYN

The Best of Fashion: Margaret

01.05.2020Wojciech Szczot

The Best of Fashion: Margaret
Fot. Maciej Bernas. Stylizacje: Paula Dudziak. Fashion Magazine, listopad 2017

20 lat to szmat czasu - setki sesji zdjęciowych, wywiadów, inspirujących rozmów i relacji ze świata mody. To też niezliczone godziny przeznaczone na pracę nad każdym kolejnym numerem, kolegia, kreowanie nowych akcji, obserwowanie trendów i wyciąganie z nich tych najlepszych, a także nieprzerwany kontakt z czytelnikiem. 

Ten rok jest dla nas szczególny - bo w 2020 roku obchodzimy 20-lecie istnienia Fashion Magazine. Wspominamy więc najlepsze momenty z pracy nad pierwszym, w całości, polskim tytułem modowym na rynku. W naszym cyklu "The Best of Fashion" znajdziecie legendarne sesje zdjęciowe, okładki, wywiady czy artykuły z historycznych numerów Fashion Magazine, które specjalnie dla was odnaleźliśmy w naszym archiwum.

The Best of Fashion: Margaret

Margaret gościła na naszej okładce w pamiętnym roku 2017. Na chwilę po ukazaniu się tytułu na rynku potwierdzono, że piosenkarka wraz z utworem "In My Cabana" weźmie udział w szwedzkich eliminacjach eurowizyjnych Melodifestivalen 2018. Wcześniej dostała nagrodę specjalną od TVP1, a na Eska Music Awards nagrodzono ją statuetką w kategorii "najlepszy artysta w sieci". W tamtym roku wydała również przebojowy album "Monkey Business", do którego, po raz pierwszy w całej karierze, napisała prawie wszystkie piosenki. 

Na zdjęciach do listopadowego Fashion Magazine, Margaret pozuje Maciejowi Bernasowi w stonowanych, eleganckich stylizacjach, różniących się od jej codziennego, scenicznego wizerunku. 

Fot. Maciej Bernas
Stylizacja: Paula Dudziak
Włosy: Bartek Janusz
Make-up: Agnieszka Wilk
Scenografia: Michał Zomer
Produkcja: Fashion Magazine, 2017

Margaret

Zadebiutowała na polskim rynku muzycznym w 2013 roku singlem "Thank You Very Much", który odniósł olbrzymi sukces na polskich, a także europejskich listach przebojów. Piosenka była wtedy trzecim najlepiej sprzedającym się utworem roku, za co ZPAV przyznał jej wyróżnienie "Cyfrowej Piosenki Roku". Z debiutanckiej płyty "Add the Blonde" wylansowała hit "Start a Fire", który został oficjalnym hymnem Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014. Pochodzący z reedycji albumu, singiel "Cool Me Down" odniósł wielką popularność w Szwecji, gdzie pokrył się złotem. Margaret odnosiła sukcesy również poza granicami naszego kraju, występując m.in. w Szwecji czy we Włoszech, co nie udało się wcześniej żadnej polskiej wokalistce pop poza Edytą Górniak. W 2020 roku założyła własną wytwórnię muzyczną Gaja Hornby, a wraz z nią nowy singiel "Przebiśniegi", którego teledysk nagrany został na rzecz Fundacji Rak'n'Roll Wygraj życie, zajmującej się zbieraniem środków na leczenie osób dotkniętych chorobami nowotworowymi. 

Czytaj dalej
Polecamy