MODA

MET Gala 2019: Lady Gaga królową kampu! [zdjęcia]

07.05.2019Kasia Mizera

MET Gala 2019: Lady Gaga królową kampu! [zdjęcia]
Fot. EastNews

Dziś nikt nie mówi o niczym innym, jak o najważniejszym święcie mody jaką jest MET Gala 2019, a raczej o kreacjach gwiazd, mniej natomiast o samej wystawie "Camp: Notes on Fashion" w nowojorskim Metropolitan Museum of Art, której gala tylko towarzyszy. Pośród szumu wokół przeogromnych trenów i nakryć głowy, pełnych przepychu sukien w kształcie żyrandoli i dodatków przyprawiających o zawrót głowy, pojawia się pytanie czym tak naprawdę jest kamp i czy wszyscy goście zrozumieli jego znaczenie i dostosowali się do reguł tej stylistyki?
Według słownika języka polskiego "kamp" to «współczesna estetyka eksponująca w sztuce, filmie, ubiorze itp. sztuczność i kicz». A nikt nie jest tak wierny kampowej stylistyce jak Lady Gaga, która od początku swojej kariery bawi się modą powtarzając symbole kultury popularnej i nadając im nowy kontekst. Suknia z surowego mięsa, kokardy ufryzowane z włosów, czy suknia z maskotek żaby - Kermit - to przykład jednych z najbardziej szalonych i szokujących kreacji gwiazdy. Od pewnego czasu Gaga przyzwyczaiła nas do spokojniejszych, bardziej eleganckich looków. Pamiętamy jeszcze, gdy odbierała Oscara za piosenkę "Shallow" z filmu "Narodziny gwiazdy" w klasycznej i bardzo eleganckiej sukni od Alexandra McQueena, która była hołdem dla Audrey Hepburn. 

Oscary 2019: Lady Gaga i Bradley Cooper śpiewają "Shallow"

To, co zobaczyliśmy podczas wczorajszej MET Gala 2019 przerosło nasze oczekiwania. Fani Lady Gagi z czasów, gdy "Bad romance" czy "Just dance" było na szczytach list przebojów byli na pewno zachwyceni. Nie tylko oni, bo Lady Gaga zrobiła prawdziwe show. Gwiazda, która w tym roku pełniła funkcję gospodyni tegorocznej edycji MET Gali stanęła na wysokości zadania i przyszła na wydarzenie w aż czterech stylizacjach! Artystka udowodniła, że ma do siebie wielki dystans i umie się bawić także swoim dawnym wizerunkiem. Czyżby na MET Gala 2019 Lady Gaga interpretowała samą Lady Gagę? Zobacz jak artystka w przeciągu kilku minut, zaczynając od balowej sukni (do której trzymania trenu potrzebowała wyjętych jakby prosto z musicalu roztańczonych bodygardów), znalazła się w samej bieliźnie.  W każdym looku była bezbłędna! Zobaczcie galerię:

 

 EastNews
Fot. EastNews
Czytaj dalej
Polecamy