KULTURA

Oscary 2019: Lady Gaga i Bradley Cooper śpiewają "Shallow"

25.02.2019Wojciech Szczot

Oscary 2019: Lady Gaga i Bradley Cooper śpiewają
Fot. Rob Latour/REX/Shutterstock

Kiedy w 2017 roku ogłoszono, że Lady Gaga ma zagrac główną rolę w kolejnym remake'u "Narodzin gwiazdy" wzięto tę informację w duży cudzysłów. Co prawda gwiazda muzyki pop ma już na swoim koncie rewelacyjną kreację w serialu "American Horror Story: Hotel", za którą dostała nawet Złotego Globa. Nic nie zwiastowało jednak wielkiego sukcesu, który miał za chwilę nadejść. 

Czwart z kolei (!) remake "Narodzin gwiazdy" z 1937 roku okazał się jak na razie największym hitem tego formatu. Produkcja zarobiła 12 razy więcej od budżetu, który w nią włożono. Krytycy chwalili wykonanie Lady Gagi, a ta zgarnęła za swoją rolę kilkadziesiąt nominacji oraz kilka nagród.

Oscary 2019: Lady Gaga ze statuetką za "Shallow"

Poza, bez wątpienia, rewelacyjną grą głównych aktorów: Lady Gagi i Bradleya Coopera na uwagę zasługuje również ścieżka dźwiękowa. Ta, złożona w większości z piosenek w stylu country rock podbiła serca fanów na całym świecie. "Shallow" - główny przebój z filmu nie tylko od 112 dni znajduje się na szczycie listy iTunes ale zgarnia wszystkie nagrody! Lady Gaga otrzymała już za nią (wraz z Markiem Ronsonem, producentem utworu) Złotego Globa, a dzisiaj w jej ręce powędrował upragniony Oscar! 

Oscary 2019: występ Lady Gagi i Bradleya Coopera

Mówiło się, że to na statuetki dla "Romy" wszyscy czekali najbardziej. My mamy jednak wrażenie, że to występ Lady Gagi i Bradleya Coopera był tym, o czym mówiło się od dawna. Dla Bradleya Coopera miał być to pierwszy występ na żywo w jego karierze. Jak im poszło? Nie obyło się bez wzruszeń. Zobaczcie sami!

Czytaj dalej
Polecamy