MŁODA POLSKA

Katarzyna Kukułka - nasz wybór na dyplomach SAPU

17.04.2019Wojciech Szczot

Katarzyna Kukułka - nasz wybór na dyplomach SAPU
Fot. Max Danilevski

Jej kolekcja przypomniała nam najlepsze czasy Giambattisty Valii. Ale choć do włoskiego projektanta jeszcze jej daleko, jej geometryczne formy i strukturalne detale mają szansę zajść bardzo daleko. Katarzynę Kukułkę wyróżniliśmy na dyplomach SAPU - Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru podczas tegorocznej edycji Cracow Fashion Week. Kiedy pytamy ją o inspirację do kolekcji, odpowiada - czarna książka. 

"Bazą do poszczególnych projektów była kartka papieru oraz to, co można z niej uzyskać, wycinając ją, składając" - mówi nam. 

W swoich projektach łączy to co nieoczywiste, bawi się formą, a do pracy nad nią podchodzi niczym do opracowywania matematycznego projektu. Takie podejście wywodzi się u niej bez wątpienia z ukończonej Architektury i Urbanistyki. Jej ulubione kolory to czerń, biel, brązy i pudry. 

"Ponieważ kolekcja jest cała czarna postanowiłam urozmaicić ją stosując różne tkaniny, sztywny tiul, błyszczącą organtynę, matową tkaninę kostiumową i delikatny szyfon. Lubię gdy ubrania podkreślają kobiece atuty, a nie przytłaczają jej. Najlepszymi dodatkami dla mnie są czarne szpilki, klasyczna torebka i złoty zegarek. Czerwony kolor na ustach i paznokciach, proste fryzura i szeroki uśmiech, czyli dokładnie to, czego potrzeba by oczarować świat. Nie próbuję swoimi projektami ukazać siły czy niezależności kobiet, bo to pokazują swoim zachowaniem i osiągnięciami, chcę tylko podkreślić ich piękno". 
 

Czytaj dalej
Polecamy