LIFESTYLE

#jestemwdomu: duet RAD, marka modowa

19.03.2020Wojciech Szczot

#jestemwdomu: duet RAD, marka modowa
Fot. Kampania kolekcji "Wiesia" duetu RAD. Zdjęcie: Weronika Walijewska

Nadchodzące dwa tygodnie na pewno będą trudne. Epidemia koronawirusa zmusiła nas wszystkich do radykalnej zmiany stylu życia. Rząd i Ministerstwo Zdrowia apeluje, by pozostać w domach, pracodawcy kierują pracowników na pracę zdalną, a restauracje, bary i kluby zostały właśnie zamknięte. Odwołane zostały wszystkie imprezy z frekwencją powyżej 50 uczestników, msze, festiwale, spektakle oraz seanse filmowe. W obliczu pandemii wszyscy "jedziemy na tym samym wózku". 

Postanowiliśmy zapytać się gwiazd, osób z branży mody, projektantów, stylistów, makijażystów, fryzjerów, influencerów i fotografów jak radzą sobie z nową sytuacją, jak nie dają się narastającej panice i co zrobią, gdy wszystko wróci do normy. Sprawdźcie co nam powiedzieli! 

Julek Rusin, duet Rad, projektant mody

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 𝐑𝐀𝐃 (@rad_duet)

Co będziesz robić w domu przez najbliższe 2 tygodnie? 

Przez najbliższe dwa tygodnie prawdopodobnie ograniczę wyjścia z domu do rzadkich i szybkich wizyt w sklepie spożywczym i ewentualnie spacerów wokół jeziora Malta późnym wieczorem, kiedy praktycznie nie ma ludzi na ulicach. Obecna trudna sytuacja sprzyja temu żeby zająć się zaległymi sprawami, posprzątać w domu i pracowni - w moim przypadku jest to samo miejsce. Dużo śpię i oglądam ciągiem seriale takie jak "Feud" czy "The Morning Show", a także "Alternatywy 4". Zakładałem, że nadrobię lektury ale póki co raczej czytam magazyny i artykuły w prasie. Rozpoczeliśmy z Maciejem pracę nad nową kolekcją więc wykonujemy szkice, próbki i wstępne modele sylwetek.

Jak nie wpaść w panikę przez aktualną sytuację na świecie? 

Kiedy zaczęły spływać informacje o pierwszych przypadkach zakażeń w Polsce łatwo było o panikę. Widziałem różne zachowania w sklepach i na ulicy ale te, których się nie spodziewałem to te pozytywne pokazujące ludzką solidarność. Oczywiscie każdy z nas powinien wiedzieć jak się chronić, czego unikać ale nie uważam, że dobre jest życie informacjami o epidemii 24 godziny na dobę. Dlatego bardzo ograniczyłem czytanie informacji o rozprzestrzeniu się wirusa i korzystanie z mediów społecznościowych. Strach i poddenerwowanie którego doświadczamy ciągle się zamartwiając nigdy nie jest naszym sprzymierzeńcem. Lepiej się odciąć i w spokoju zająć swoimi sprawami. Humor też pomaga i to bardzo!

Pierwsze 3 rzeczy, które zrobisz, gdy wszystko wróci do normy? 

Kiedy wszystko wróci do normy mam nadzieję ostro wziąć się do roboty co oznacza poszukiwanie materiałów do kolekcji i przełożone na później przymiarki zamówień. Na pewno pójdę na kilka imprez urodzinowych przyjaciół które były odwołane z oczywistych powodów.

Czytaj dalej
Polecamy