FASHION LIVING

Francuskie studio stworzyło kolekcję inspirowaną Lazurowym Wybrzeżem

24.04.2019Wojciech Szczot

Francuskie studio stworzyło kolekcję inspirowaną Lazurowym Wybrzeżem
Fot. Materiały prasowe

Jeśli zastanawiacie się czego jeszcze nie wymyślili projektanci to przychodzimy z odpowiedzią - nie było jeszcze kolekcji mebli, która tak dosłownie nawiązywałaby do lata i wakacyjnego klimatu. Już jest! Odpowiada za nią Studio Superpoly. Projektanci chcieli stworzyć kolekcję, która nawiązywać będzie do pocztówek, które wysyłamy z wakacji. Za inspirację posłużyło Lazurowe Wybrzeże. 

Kolekcję zaprezentowano na Targach Projektowych Nomad. W jej skład wchodzą: szafka, krzesło, stolik, lampa podłogowa i dwie lampy stołowe. Antoine Grulier i Thomas Defour, współzałożyciele Studia Superpoly oparli swoje prace na wspomnieniach z Riwiery Francuskiej, na południu Francji. 

"Najbardziej inspiruje nas światło Morza Śródziemnego. W przeszłości wpłynęło to na prace wielu artystów, m.in. Cezanne czy Pabla Picassa. Cenimy ich kunszt i chcemy przywołać go w naszych pracach, ale najbardziej inspiruje nas życie codzienne Francuzów w tej części kraju". 

 Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Drugim źródłem inspiracji były modernistyczne, powojenne domy zbudowane po drugiej stronie wybrzeża na południu Francji, wśród nich m.in.: willa E-1027, zbudowana przez irlandzkiego architekta Eileena Graya w 1929 roku, jednego z pionierów ruchu modernistycznego. 

„To początek skalistego krajobrazu architektury poświęconego wypoczynkowi. Funkcjonalność domu zbudowanego na wakacje jest tym, co staramy się przekazać” - powiedział duet projektantów.

Czytaj dalej
Polecamy