MODA

Ekskluzywny wywiad z influencerką Sofią Sanchez

08.05.2019Kasia Mizera

Ekskluzywny wywiad z influencerką Sofią Sanchez
Fot. materiały prasowe/Mango

Na co dzień spełnia się zawodowo jako przedsiębiorca, dyrektor artystyczny, konsultant mody oraz projektantka. Pochodzi z Buenos Aires, ale obecnie mieszka w Nowym Jorku, który pokochała od pierwszego wejrzenia. Sofia Sanchez de Betak to jedna z najpopularniejszych influencerek, która nieustannie znajduje się na listach najlepiej ubranych ludzi branży mody. Jej pasja do mody, podróży i eklektyczny styl stały się inspiracją do stworzenia autorskiej kolekcji ubrań ispirowanej najpiękniejszymi zakątkami świata. Nam Sofia, ambasadorka marki Mango, opowiada o zaproszeniu na MET Gale 2019 o wielomiesięcznych przygotowaniach do wielkiego wyjścia, o tym, czym dla niej jest kamp oraz o własnej marce ubrań.

Zaproszenie na MET Galę to wielki zaszczyt. Nie każdy miał tyle szczęścia, by znaleźć się na liście gości spisanej przez samą Annę Wintour. Jak wcześnie zaczęłaś przygotowania do tej wielkiej chwili?

Razem z moim teamem zaczęliśmy przygotowania dość wcześnie, bo niemal dwa miesiące przed galą. Od początku wiedziałam, że wybiorę na tę okazję coś od marki Mango, ale na pewno nic, co można byłoby znaleźć w katalogu. Stworzyliśmy projekt sukni szytej na miarę i to od samego zera. To była bardzo miła i ciekawa "podróż" z zespołem i Mimi - stylistą, który współpracował z nami przy tej okazji. Rezultatem jest bardzo osobisty wybór - suknia inspirowana owocem mango. Trochę żartobliwie potraktowaliśmy temat tegorocznej wystawy w Metropolitan Museum of Art: "Camp: notes on fashion".

Dowiedz się więcej o kreacji Sofii Sanchez na MET Gali 2019!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

N͟O͟T͟E͟S͟ O͟N͟ C͟A͟M͟P͟: M͟A͟N͟G͟O͟ X͟ M͟A͟N͟G͟O͟ Thank you to my amazing team who make this possible!!! Look by @mango Styling by @mimi Makeup by @ash_kholm Hair by @ericka_verrett #MangoxMetgala #metgala #mango #metgala2019

Post udostępniony przez Sofia Sanchez de Betak (@chufy)

No właśnie - nie dla każdego jest jasne czym kamp tak naprawdę jest. Celine Dion przyznała, że z początku była pewna, że po prostu chodzi o camping;)

Muszę być szczera i przyznać, że nie miałam zielonego pojęcia czym jest kamp - musiałam to sprawdzić w sieci. Gdy poznałam znaczenie tego określenia, uznałam, że to niezwykle inteligentna i ekscytująca koncepcja, która w kontekście sztuki, designu i mody pozwala na totalne przekraczanie granic, dziką zabawę bez limitów wyobraźni i obaw, że nie wpiszesz się w stylistykę imprezy. 

Kamp to szalony miks z pograniczu kiczu i sztuczności. A jak określilabyś swój styl?

Trudno go okreslić, bo zmienia się w zależności od miejsca, podróży, pogody, ludzi, a nawet mojego humoru. Czasem mam nastrój na zupełnie basicowy, neutralny look jak dżinsy i t-shirt. A czasem mam ochotę po prostu zaszaleć z czymś bardzo ekstrawaganckim, wzorzystym i śmiałym. 

Obecnie wszyscy są uzależnieni od social mediów. W tym roku gospodarze MET Gali wprowadzili zakaz używania telefonów i relacji z gali na żywo. Co o tym myślisz? Instagram bardziej cię kręci czy wkurza?

Zdecydowanie uważam, że jest to niesamowite narzędzie komunikacji, które łączy ludzi, zwłaszcza tych, którzy są daleko od siebie. Możesz poczuć się jakbyś był w środku wydarzeń, także tego, co dzieje się na takich zamkniętych eventach jak gala MET. Choć przez to również ludziom często wydaje się, że cię znają, co wcale nie jest prawdą, bo pokazujemy tylko to, co chcemy. Dzielimy się tym, czym chcemy i mądrze selekcjonujemy informacje.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

𝙿𝚛𝚎-𝙾𝚛𝚍𝚎𝚛 𝚘𝚞𝚛 𝙳𝚞𝚋𝚊𝚒 𝙲𝚘𝚕𝚕𝚎𝚌𝚝𝚒𝚘𝚗 𝙽𝙾𝚆 𝚘𝚗 @modaoperandi 𝙸𝚗𝚜𝚙𝚒𝚛𝚎𝚍 𝚋𝚢 𝚖𝚢 𝚝𝚛𝚊𝚟𝚎𝚕𝚜 𝚒𝚗 𝙳𝚞𝚋𝚊𝚒, 𝚒𝚝'𝚜 𝚑𝚒𝚜𝚝𝚘𝚛𝚢, 𝚊𝚗𝚍 𝚒𝚝'𝚜 𝚟𝚊𝚜𝚝 𝚍𝚎𝚜𝚎𝚛𝚝, 𝚊𝚗𝚍 𝚝𝚑𝚎 𝚎𝚗𝚍𝚕𝚎𝚜𝚜 𝚍𝚞𝚗𝚎𝚜 𝚘𝚏 @almaharesort @theluxurycollection 𝚂𝚑𝚘𝚝 𝚋𝚢 @house_of_riot 𝚂𝚝𝚢𝚕𝚎𝚍 𝚋𝚢 @martiarcucci 𝙷𝙼𝚄 @jezzhill 𝙲𝚘𝚕𝚕𝚊𝚐𝚎 𝚋𝚢 @malebollini #ad

Post udostępniony przez Sofia Sanchez de Betak (@chufy)

Jesteś miłośniczką podróży - jak myślisz jaki kierunek będzie w tym roku najmodniejszy wśród influencerów?

Stawiam na egzotykę. Mam dwa typy - Indie i Peru, które jest również inspiracją dla mojej ostatniej kolekcji!

Zostałaś okrzyknięta jedną z dziesięciu najbardziej wpływowych kobiet w Argentynie - co daje Ci siłę w życiu i w karierze.

Mam to szczęście, że otaczają mnie dobrzy ludzie - moja rodzina, przyjaciele i team, z którym pracuję.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Fascinating time in Doha 🏜 Met so many wonderful people! Made great friends and learnt so much from this fascinating country. Congratulations @tania.fares for bringing all this diverse crowd from all around the world together, thank you @mozabintnasser and @almayassabnthamad for supporting such important causes and hosting all of us in such marvelous way, and major congrats to @natasupernova for creating awareness and raising so many funds for @nakedheartfoundation 🙌🏻💪🏼 Et merci @antoinearnault !!! @mkarim03 @stavroumar @tamara_falco @peterpilotto @soygatina Wearing @chufy.com #RichardSerra #Doha #Qatar

Post udostępniony przez Sofia Sanchez de Betak (@chufy)

 

Czytaj dalej
Polecamy