1. Sneakersy
Będzie można dostosowywać je wedle swoich potrzeb. Customizacji zostaną poddane m.in. sznurówki, logo i rodzaj materiału (skóra, skóra egzotyczna czy zamsz). Cena jednej pary, w zależności od wybranych opcji, będzie wynosiła od 325 do 3500 euro. Czas realizacji egzemplarza to sześć tygodni.
2. Kostiumy baletu
Jak podaje WWD projektant zaangażował się we współpracę z paryską Opéra Bastille. Zdecydował się na nią po zaproszenia choreografa Benjamina Millepieda. Kreator stworzył kostiumy do wystawianej właśnie sztuki „Brahms-Schönberg Quartet”.
3. Ołówki
Karl postanowił skorzystać z zaproszenia Faber-Castell, prestiżowej marki produkującej artykuły piśmiennicze. Skoro Lagerfeld zaangażował się we współpracę, to musiała być ona oczywiście na najwyższym poziomie. I tak, specjalny ołówek zaprojektowany wspólnie z mistrzem będzie można kupić za 2825 dolarów.
4. Świeczki
Za projekt świeczki odpowiedzialny jest oczywiście sam projektant, który użyczył swojego wyglądu. Świeczka nosi charakterystyczne dla Karla elementy ubioru – czarne okulary przeciwsłoneczne i wysoki kołnierzyk z czarnym guzkiem. Jednak ta świeca to nie sam dizajn. Zapach to mieszanka ulubionych nut projektanta.
5. Barbie
Marzycie o lalce Barbie przypominającej Karla? Powstała taka, a stworzył ją oczywiście projektant. Wszystko na potrzeby paryskiej wystawy w Musée des Arts Décoratifs, którą można oglądać do września tego roku. Niby klasyczna Barbie, a jednak Lagerfeld.
6. Kosmetyki
Nie można zapomnieć oczywiście o kotce Lagerfelda, Shupette, która została inspiracją i twarzą jednocześnie kolekcji „Shupette by Karl Lagerfeld for shu umeura”. Nie ma informacji, czy niezwykle kobiece, a momentami infantylne pudry, róże czy szminki zyskały uznanie zwierzaka.
7. Czapki z daszkiem
Wyobrażacie sobie Karla w czapce z daszkiem? My też nie. To jednak nie przeszkodziło mu zaprojektować we współpracy z włoskim artystą Simone Legno kolekcji „KARL LAGERFELD x tokidoki”. Ta składająca się z czterech modeli mini-seria ma nieco hiphopowy styl. Jak widać i na tym Lagerfeld zna się.
8. Papierowe zabawki
A może Karl z papieru? To też już było grane. Projektant zaprosił japońskiego artystę Shina Tanakę, z którym stworzyli razem papierowe figurki Lagerfelda i jego kotki. Można było je podziwiać w butikach kreatora w Paryżu i Berlinie.
Niektóre kolaboracje Karla Lagerfelda są naprawdę zadziwiające. Nie sposób odmówić mu talentu i ikoniczności, którą wykazywał już w latach 80. On dobrze wie, jak sprzedać kawałek papieru, by uczynić go legendarnym. Co jednak kieruje 83-letnią żywą ikoną, by co kilka tygodni ogłaszać nowe, czasem naprawdę zadziwiające współprace? Tego nie wie nikt i różnie można to oceniać. Jedno jest pewne – nikt nie zarzuci mu, że zajmuje się już tylko odcinaniem kuponów.