FASHION LIVING

Dobry Wzór 2019: Gala rozdania nagród już w czwartek!

22.10.2019Wojciech Szczot

Dobry Wzór 2019: Gala rozdania nagród już w czwartek!
Fot. Materiały prasowe

Już w czwartek, 24 października wielka Gala rozdania nagród oraz wernisaż wystawy 26. edycji ogólnopolskiego konkursu Dobry Wzór. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego Sp. z o. o. w Warszawie przy ulicy Świętojerskiej 5/7. 

Dobry Wzór 2019: Wystawa

W tym roku konkurs Dobry Wzór rozsławią gwiazdy designuMarcel Wanders, którego kolekcja łazienkowa "The New Classic" będzie ozdobą Sfery Domu oraz Dorota Koziara, odpowiedzialna za stworzenie kolekcji płyt gresowych "Cielo e Terra". „Cielo e Terra” czyli „Niebo i Ziemia”  dla marki Tubądzin to płyty z odcieniami beżu, różu, szarości i błękitu, barwione w masie. Ich kolor nie zetrze się absolutnie nigdy. Same barwy są sensacją. Paleta skomponowana została na styl trendbooku na przyszłe sezony. Wśród mebli kusić będzie vintage’owym wdziękiem kolekcja mebli Ribbon (Vox)Joanny Leciejewskiej. Regały, szafki i stolik przypominają meble z lat 50. – funkcjonalistyczne elementy z jasnego drewna stoją na skośnych, czarnych nóżkach. Wystawa pokonkursowa „Dobry Wzór 2019”  czynna będzie od 25 października do 1 grudnia 2019.

Konkurs Dobry Wzór 2019: Gala rozdania nagród

Organizowany corocznie konkurs Dobry Wzór wieńczy uroczysta gala rozdania nagród oraz wernisaż wystawy pokonkursowej. Odbywa się ona zwykle w przedostatnim tygodniu października. Laureaci Konkursu wybrani przez interdyscyplinarne jury oraz zdobywcy nagród specjalnych otrzymują specjalnie zaprojektowane, wydrukowane w technice 3D, statuetki. Podczas wydarzenia, które ma miejsce w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie spotykają się finaliści i laureaci uczestniczący w konkursie Dobry Wzór – producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, a także przedstawiciele administracji publicznej.

Czytaj dalej