FASHION LIVING

Dobry Wzór 2019: Design z gwiazdami

19.08.2019Wojciech Szczot

Dobry Wzór 2019: Design z gwiazdami
Fot. Materiały prasowe

Przed nami kolejna edycja Dobrego Wzoru. Ostatnio pisaliśmy Wam ze szczegółami wszystko, co powinnieście wiedzieć o nadchodzącym wydarzeniu, a już teraz dzielimy się z Wami nowymi informacjami! 

W tym roku konkurs Dobry Wzór rozsławią gwiazdy designu: Marcel Wanders, którego kolekcja łazienkowa "The New Classic" będzie ozdobą Sfery Domu oraz Dorota Koziara, odpowiedzialna za stworzenie kolekcji płyt gresowych "Cielo e Terra".

Sposób, w jaki Wanders projektuje wannę i umywalkę, bardziej przypomina projektowanie porcelany stołowej; Formy są wyrafinowane jak filiżanki i bardzo cienkie – aż trudno uwierzyć, że to ceramika łazienkowa!

„Cielo e Terra” czyli „Niebo i Ziemia”  dla marki Tubądzin to płyty z odcieniami beżu, różu, szarości i błękitu, barwione w masie. Ich kolor nie zetrze się absolutnie nigdy. Same barwy są sensacją. Paleta skomponowana została na styl trendbooku na przyszłe sezony. Wśród mebli kusić będzie vintage’owym wdziękiem kolekcja mebli Ribbon (Vox), Joanny Leciejewskiej. Regały, szafki i stolik przypominają meble z lat 50. – funkcjonalistyczne elementy z jasnego drewna stoją na skośnych, czarnych nóżkach.

Wystawa pokonkursowa „Dobry Wzór 2019”  czynna będzie od 25 października do 1 grudnia 2019.

www.dobrywzor.com.pl

Warszawa, Instytut Wzornictwa Przemysłowego, ul. Świetojerska 5/7

Czytaj dalej