MŁODA POLSKA

Cracow Fashion Week 2019: Angelika Ożdżyńska - wybór Fashion Post

13.03.2019Wojciech Szczot

Cracow Fashion Week 2019: Angelika Ożdżyńska -  wybór Fashion Post
Fot. Marzena Kolarz

W kalendarzu polskiej mody ubiegły weekend należał do Krakowa. Jak co roku, dyrekcja SAPU (Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru) zaprezentowała autorskie kolekcje swoich dyplomantów. O najlepszych propozycjach zadecydowały Rada Mediów i Rada Mody Wysokiej (styliści, znane z branży osoby i projektanci). Nagrody wręczyli też patroni medialni i partnerzy krakowskiego Tygodnia Mody. Wśród nich byliśmy również my. Nasze wyróżnienie - New Talent Award Fashion Post powędrowało do Angeliki Ożdżyńskiej, dyplomantki SAPU w roku 2018/2019. 

 

 Marzena Kolarz
Fot. Marzena Kolarz

Angelika Ożdżyńska - absolwentka SAPU i finalistka Cracow Fashion Week 2019
Samodzielnie szyje i eksperymentuje z formą. Projektowanie uzupełnia wizją futurystyczną. Do tworzenia projektów podchodzi rzeźbiarsko, podkreśla w nich ręcznie uformowane struktury. Wykorzystuje materiały niekonwencjonalne, wyszukując metody ich połączenia. Ma słabość do tworzenia kolekcji artystycznych, chce zadziwiać i inspirować innych.

Angelika Ożdżyńska - kolekcja ART!C

Kolekcja Angeliki Ożdżyńskiej, którą mogliśmy podziwiać na tegorocznym krakowskim Fashion Weeku została nazwana ART!C. Jest to interpretacja otchłani ludzkiego umysłu oparta na niekonwencjonalnych materiałach. Projektantka chce w ten sposób pokazać nowe możliwości w modzie: folię, ceramikę czy lustra. Określa je jako zderzenie monumentalnych głębin świata arktycznego z jednostką ludzką. Kolekcja zachowana została w chłodnej kolorystyce arktycznego świata, mającej na celu wzbudzić poczucie dezorientacji. ART!C to przebudzenie ze sfer psychicznego bezpieczeństwa odbiorcy. Ożdżyńska skupiła się na kontraście lekkich brokatowych materiałów z ciężkim surowo wykończonym filcem. Projekty charakteryzują: ręcznie utworzone struktury imitujące kształty Arktyki oraz autorskie nakrycia głowy i akcesoria. 

Projektant: Angelika Ożdżyńska
Fotograf: Marzena Kolarz 
Modelka: Anna Skirta 

Czytaj dalej
Polecamy