MODA

"Age is just a number" pokaz kolekcji Łukasza Jemioła na jesień-zimę 2019/2020

01.10.2019Wojciech Szczot

Fot. Photostory Michał Pawlak

Łukasz Jemioł wie jak robić pokazy mody. Wczorajsza prezentacja kolekcji na jesień-zimę 2019/2020 odbyła się w historycznym budynku Biblioteki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Tam podobnie jak na legendarnym pokazie Chanel, modelki również wychodziły zza regałów z książkami. Wybór miejsca był zresztą nieprzypadkowy. Czytelnia Biblioteki SGH jest skansenem architektury przedwojennej (została otwarta w 1930 roku), symbolizuje też estetykę retro, do której aspiruje polski projektant. Nadaje też sens tytułowi kolekcji "Age is just a number". Działająca od prawie stu lat czytelnia wciąż inspiruje i wizualnie nie starzeje się. 

 Michał Pawlak
Fot. Michał Pawlak

"Age is just a number” - pokaz kolekcji Łukasza Jemioła na sezon jesień/zima 2019/20.

Biblioteka była zaledwie (ale jak istotnym) tłem dla nowej kolekcji Łukasza Jemioła. Nie dziwimy się projektantowi, że na miejsce pokazu wybrał historyczną Bibliotekę SGH. W końcu idealnie komponują się do jej wnętrz projekty Jemioła na jesień-zimę 2019/2020 - inspirowane latami 70. i klimatem vintage. Projektantowi udało się połączyć styl vintage z hippie, a także dodać do nich minimalistyczne formy. Łukasz wykorzystał druk malarski, by stworzyć nonszalancki, eklektyczny look. Za główny motyw wybrał wzór pantery oraz kwiaty. Zaprezentowane ubrania zostały uszyte z takich szlachetnych tkanin, jak kaszmir, welur, żakard, cupro czy wełna. Projektant odważnie zestawił je z najwyższej jakości jeansem i bawełną oraz subtelnym jedwabiem. Kolekcja na jesień i zimę to pełen wachlarz propozycji: od luksusowej mody na co dzień, po eleganckie, wieczorowe kreacje. Obok wiązanych koszul, dzianinowych swetrów i bluzek znalazły się takie kroje, jak różnego rodzaju marynarki, spodnie z wysokim stanem, ciepłe płaszcze czy uwielbiane przez projektanta jeansy.

"Age is just a number" mówi swoją kolekcją Łukasz Jemioł. Projektant chce, by jego projekty były dedykowane każdej kobiecie, bez względu na jej wiek. Dlatego na wybiegu mogliśmy zobaczyć takie gwiazdy jak: Agnieszka Ścibior, Urszula Dudziak czy Lidia Popiel. Polskie ikony stylu idealnie wpisały się w myśl #ageismu. Ich klasa udowodniła, że styl to coś, co nabywa się z wiekiem. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Fashion Post (@fashionpost.pl)

Czytaj dalej
Polecamy