MODA

Wystartowała  11. edycja konkursu Fashion Designer Awards pod hasłem: ” My City, My Energy”

07.02.2020 Fashion Post

Wystartowała  11. edycja konkursu Fashion Designer Awards pod hasłem: ” My City, My Energy”
Fot. instagram.com/paprockibrzozowski, Duet projektantów, zasiadający w jury 11. edycji Fashion Designer Awards, w kampanii OCHNIK

“Poszukując inspiracji do tematu 11 edycji będziemy chłonąć tożsamość miast, ich energię, oglądać murale, usiądziemy w kawiarni i godzinami będziemy przyglądać się ludziom, życiu ulicy, będziemy obserwować kolorowy tłum, modę uliczną, będziemy wsłuchiwać się w dzwięki miasta, jego niepotwarzalną muzykę, jego puls, będziemy szukać tego co w każdym mieście jest inne, jego koloryt i zapach, czegoś co wibruje w powietrzu tylko w tym jednym miejscu, dla nas najlepszym na świecie, nucąc z Czesławem Niemenem “Miasto moje a w nim: najpiękniejszy mój świat, najpiękniejsze dni” mówi inicjatorka i pomysłodawczyni Fashion Designer Awards, Joanna Sokołowska-Pronobis. 

XI edycja Fashion Designer Awards.  Joanna Sokołowska - Pronobis opowiada jak konkurs zmienił się przez 11 lat (wywiad) Zobacz też XI edycja Fashion Designer Awards. Joanna Sokołowska - Pronobis opowiada jak konkurs zmienił się przez 11 lat (wywiad)

 11. edycja Fashion Designer Awards: My City, My Energy

To jedyny tego typu projekt w Polsce, który łączy najlepsze nazwiska ekspertów i osobowości świata mody z młodymi talentami. Konkurs od 2008 r. promuje młodych projektantów i daje szansę zaistnieć w świecie mody. Fashion Designer Awards od pierwszej edycji gwarantuje swoim finalistom imponującą pulę nagród, wzbogacających portfolio, jak staże, stypendia, praktyki i wyjazdy na zagraniczne imprezy branżowe. 

W puli nagród 11 edycji są m.in. wyjazd na City Fashion Week Milano do Mediolanu z Partnerem głównym Batonikiem Duplo, wyjazd na targi Premier Vision do Paryża z Cisowianką Perlagę oraz wyjazd na 3rd International Young Designers Contest w Kijowie, liczne publikacje w prasie i nagroda finansowa 20 tys. złotych.

Do tego dla wybranych finalistów są: staż w dziale kostiumografii i charakteryzacji TVN, staż w pracowni MMC Studio, wyjazd na targi Tissue Premier do Lille we Francji z firmą Electrolux i staż w pracowni Paprocki&Brzozowski.

"W 11. edycji FDA młodych projektantów porwie energia miasta, jego dynamika i to co w mieście najlepsze – fajne życie”. Każdy ma takie swoje „city” miasto, które kocha całym sobą, które go inspiruje i w którym czuje się najlepiej, w tej edycji zadanie będzie myślę wyjątkowo łatwe po prostu trzeba wlać całą tą miłość do tego miasta, do jego energii i zaprojektować autorską kolekcję konkursową“ – mówi Joanna Sokołowska-Pronobis.

     
         W 11 edycji nowe talenty będą odkrywać, najlepsze nazwiska ekspertów świata mody i showbiznesu: Dawid Woliński, Vasina, MMC – duet Rafał Michalak i Ilona Majer, Duet Paprocki&Brzozowski , Asia Typek, Marieta Żukowska, Agnieszka Więdłocha, Agnieszka Dygant , Macademian Girl, Joanna Horodyńska, Dorota Williams, Mikołaj Komar, Marzena Singh, Weronika Płocha, Ewa Podleśna-Ślusarczyk, Joanna Sokołowska-Pronobis.

W tym roku za wyjątkowymi kolażami nawiązującymi do hasła edycji "My City, My Energy" stoi Agnieszka Stopyra / Mad Illustrators. Motywem przewodnim 11. edycji jest miasto – tętniące życiem i nasyconymi kolorami.  "Kolaż, który stworzyłam dla Fashion Designer Awards to miasto prawdziwe, wielowymiarowe, pełne życia, sztuki i energii. Hasło tej edycji zainspirowało mnie do połączenia street artu i pop artu." –  mówi Agnieszka Stopyra

Do konkursu można się zgłaszać do 23 marca 2020

PARTNERZY KONKURSU

Producent Batonika Duplo | DPD | Cisowianka Perlage | Electrolux | AA Wings of Color | Enter Air | PiliPili|  Quantum Clinic 

PATRONI MEDIALNI

Gala| Burda Style | kobieta.pl | Wirtualna Polska | Fashion Magazine| Fashionpost.pl| Lounge Magazyn | K MAG Magazyn

Wejdź na www.fashiondesignerawards.com.pl