MODA

Współczesna czarownica - premiera nowej kolekcji Veclaim, autorskiej marki Jessici Mercedes

16.05.2019Kasia Mizera

Współczesna czarownica  - premiera nowej kolekcji Veclaim, autorskiej marki Jessici Mercedes
Fot. Marcin Gąska

Współczesna czarownica według Jessici Mercedes nie rozstaje się z tarotem, wkłada boho sukienki do kowbojek i nie boi się dzikości ani w stylu ani w sercu. Nową kolekcją Jessica Mercedes potwierdza, że jeśli chodzi o wyczucie trendów, to nie potrzebuje sztuczek czarnej magii do ich przewidywania - Jess tworzy je sama.

"Nie nudzi ją samotność na pustyni. Znajdzie przyjemność w czytaniu astrologicznych książek, we wróżeniu z kuli czy obserwowaniu gwiazd. Po prostu sięga poza horyzont. Dla niej nie ma ograniczeń, w życiu i w modzie może zrobić wszystko. Z łatwością przychodzi jej łączenie stylu western z boho, vintage z glamour czy kwiatów z panterą. Sprawia, że wszystko staje się magiczne".

Tak o dziewczynie Veclaim opowiada autorka kolekcji. Jessica Mercedes w nowej kolekcji połączyła styl romantycznej kowbojki z szykiem Carrie z "Seksu w Wielkim Mieście" i odrobiną glamour bohaterów "Dallas". W kolekcji Veclaim wiosna-lato 2019 znajdziemy między innymi sukienki z charakterystycznymi dla marki marszczeniami w talii, ze zdobieniami na rękawach oraz z wiązaniami na biuście. Kwiatowe lub wzwierzęcy print spódnice można dowolnie stylizować ściągając je troczkami, a w połączeniu z bieliźnianymi topami na cienkich ramiączkach typu spaghetti i akcesoriami takimi jak kowbojski kapelusz i kowbojki wyglądają idealnie, by móc w samo południe wyruszyć na podbój miasta. Ta kolekcja pokazuje wielką fascynację Jessiki Ameryką, ale nie taką jaką znamy z modowych edytoriali - więcej w jej modelach ducha vintage i stylu dziewczyn z amerykańskich przedmieść niż gwiazdy. Każdy model jest odszywany z wysokiej jakości naturalnego jedwabiu i lnu, co sprawia, że są nie tylko ładne, modne, ale też niezwykle wygodne. Niczego innego po Jessice, czyli #missperfection się nie spodziewaliśmy.

By stworzyć spójną kampanię Jessika zaprosiła do współpracy fotografa Marcina Gąskę, Ewelinę Gralak (stylizacja) i Nikolę Stajszczak w roli modelki.

Czytaj dalej
Polecamy