W przyszłości chcę zostać… influencerem. Jeszcze niedawno tego typu sformułowanie ze strony młodych ludzi odbierane byłoby jako żart. Dziś cechę przedsiębiorczości. Nic więc dziwnego, że szkoły proponują naukę tego jak zrealizować swoje marzenia, nawet jeśli dotyczą zawodu vlogera. Pierwszą tego typu szkołą w Polsce jest 1 Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku, które ogłosiło właśnie otwarcie profilu vlogerskiego. Pomysł ten budzi mieszane uczucia wśród internautów.
„Chcesz założyć własną markę lub kanał w mediach społecznościowych? A może wiążesz swoją przyszłość z szeroko pojętym marketingiem? Klasa vlogerska jest dla Ciebie! Podczas 4-letniej edukacji pomożemy ci stworzyć markę / wizerunek, zbudować własną identyfikację wizualną, pozyskać wartościowych fanów oraz nauczymy jak radzić sobie z hejtem i sukcesem!” czytamy w opisie profilu. Rekrutacja na rok 2021/2022 już się rozpoczęła.
Słupskie liceum o profilu vlogerskim czyli jak zostać influencerem?
Nowi uczniowie dowiedzą się jak zostać influencerem, vlogerem, youtuberem, fotografem, dziennikarzem czy dobrym marketingowcem. Wśród zajęć będą wykłady o tym jak tworzyć markę w sieci, jak tworzyć materiały graficzne, jak prowadzić i promować swój sklep internetowy, jak redagować krótkie treści i oczywiście jak radzić sobie z blaskami i cieniami sukcesu. Uczniowie będą mieli do dyspozycji nowoczesny sprzęt nagraniowy, a także specjalne studio, które pozwolą im wykorzystać swoją wiedzę w praktyce.
Internauci zwracają uwagę na fakt, iż szkoły o profilu influencerskim brzmią komicznie i groteskowo, jednak warto zwrócić uwagę, że jest to znak czasu. Dziś najmłodsze pokolenia nie pamiętają już świata bez smartfonów czy aplikacji internetowych. Założenia programu nauczania słupskiego liceum to przede wszystkim cenna wiedza, która przyda się nie tylko do zostania influencerem, ale także w nowych zawodach takich jak content designer, specjalista od influencer marketingu czy dziennikarz online. Kierunek kształcenia w słupskiej szkole będzie też zasadny dla każdego kto planuje w przyszłości otworzyć swoją firmę (niezależnie od branży) czy stworzyć własną internetową personę, kanał na YouTube czy bloga.