MODA

Virgil Abloh x IKEA - wiemy jak będzie wyglądać kolekcja

10.10.2018Wojciech Szczot

Virgil Abloh x IKEA - wiemy jak będzie wyglądać kolekcja

W ubiegły piątek projektant otworzył w Paryżu jednodniowy sklep "Still Loading" z produktami będącymi efektem tej współpracy. Wszyscy fascynaci prac Abloha mogli tam zakupić dywany z napisami: “Blue”, “Grey”, “Keep Off” czy “Still Loading”. Ich cena oscylowała między 79 a 229 euro.

Te przedmioty powstały w limitowanej liczbie, a za każdym z dywanów stała konkretna myśl. Wierzę, że mogą stać się zarówno dziełami sztuki, które wiesza się na ścianie, jak i pełnić swoją właściwą funkcję – tłumaczy projektant.

Jeśli Was tam nie było, nic straconego. "Sklep tymczasowy" pojawi się w najbliższym czasie w 3 innych miastach świata. Znajdziecie w nich również lustra, krzesła czy zegary oraz torby z napisem "Scalpture" - bezpośrednio nawiązujące do słynnej FRAKTA. MARKERAD bo tak nazywa się kolekcja autorstwa Virgila Abloha z marką IKEA to hołd dla millenialsów spragnionych oryginalnych elementów do wykończenia swojego mieszkania. Co prawda, w polskich sklepach pojawi się dopiero w 2020 roku, ale na zachętę szwedzka sieciówka wprowadzi do sprzedaży dywany autorstwa Abloha już na wiosnę przyszłego roku!

Czytaj dalej