MODA

Vicher prezentuje nową kolekcję "Wild at Heart" na wiosnę-lato 2020

15.06.2020Fashion Post

Vicher prezentuje nową kolekcję
Fot. Łukasz Pukowiec

Mocne sylwetki, kobiece detale i żywioł eksplodujący kolorami to propozycje duetu VICHER „Wild at Heart” na sezon SS 2020.

Kolekcja nie bez przyczyny osadzona jest w kalifornijskim klimacie wzgórz, nieba i oceanu - to tutaj mieszają się żywioły. Wiatr, woda i słońce – to znaki rozpoznawcze każdej kolekcji VICHER. Wiatr - a właściwie wicher - niesie zamaszyste, jedwabne suknie, których nasycone barwy wywołują fale endorfin i dobrych skojarzeń. Projektantki VICHER znane są z niespotykanego wyczucia koloru, umiejętnie łączą barwy stojące na przeciwległych biegunach i w zaskakujących połączeniach pokazują je w każdej kolekcji. Autorskie, ręcznie wykonane ilustracje zostały przeniesione na tkaniny, by projekty stały się niepowtarzalne. Tak jak motyw zebry w dwóch wydaniach - w klasycznym biało-czarnym zestawianiu i mocnym zderzeniu kolorystycznym, ale w lekkiej, niemalże transparentnej tkaninie.

Charakterystyczne dla VICHER są nie tylko ręcznie wykonywane ilustracje, ale także ręczne plisowania powstające w małych manufakturach w Polsce. Autorskie ilustracje przywodzą na myśl dzikie zakątki, ale dzięki formom zyskały miejski i nowoczesny charakter.

Motywem przewodnim konstrukcji projektów z kolekcji VICHER SS 2020 jest koło jako symbol nieskończoności, odradzania się i doskonałości. Forma koła została zastosowana w sukniach - promieniste plisowania tworzą formę słońca. Podobnie jest w przypadku rękawów - w większości projektów przybrały one czyste formy koła, choć czasem są ozdobne, mają ręczne strzępienia. Dzięki zastosowaniu delikatnego jedwabiu i wielowarstwowości projektantki uzyskały w sylwetkach złudzenie trójwymiarowości.
 

 Łukasz Pukowiec
Fot. Łukasz Pukowiec

Na sezon SS 2020 marka VICHER proponuje mocne kobiece sylwetki z podkreślonymi ramionami i talią, przewiązaną skórzanym pasem ozdobionym metalowymi kulkami, co nadaje projektom charakteru. Na sezon wiosna-lato projektantki proponują także dżinsowe total looki oraz lekkie, ale nasycone kolorem, jedwabne suknie i bluzki. W kolekcji pojawiły się warte uwagi projekty z dzikiego jedwabiu w soczystym kolorze magenty. Z kolei kurtki, płaszcze czy sukienki typu „tent dress” - luźne, nieoczywiste, a zarazem zmysłowe - stanowią wyraz łączenia kobiecego i męskiego świata, zawsze obecnego w kolekcjach marki.

Kolekcja VICHER SS 2020 jest wyrazem kobiecych namiętności i pragnień, pogoni za wolnością i autentycznością. Dychotomia kobiecej natury nie dająca się zamknąć w regułach - to właśnie VICHER, czyli projekty tworzone przez kobiety dla kobiet.
 
Kolekcja VICHER „Wild At Heart” SS 2020 składa się z 30 looków. Autorem zdjęć do kampanii wizerunkowej już po raz piąty był Łukasz Pukowiec. Za stylizację kolekcji, po raz trzeci, odpowiadała Ewelina Gralak – znana za granicą polska stylistka nowej fali. Jedną z twarzy kampanii VICHER jest Alice Metza - top modelka, która wzięła udział w kampaniach m.in. dla takich marek jak: Vera Wang FW 20/21, Jeremy Scot / Moschino SS 2017, Givenchy, Valentino SS 2016, Alexander Wang SS 2017, Coach.

Zdjęcia wizerunkowe i lookbook zostały wykonane w Los Angeles (fot. Łukasz Pukowiec), zaś zdjęcia street style – w Paryżu (fot. Szymon Brzóska) podczas targów WHO’S NEXT.
 
Kampania & Lookbook
Fotograf: Łukasz Pukowiec
Stylistka: Ewelina Gralak
Make up & Hair: Jo Bredzinska
Modelka: Alice Metza / DT Model Management
Modelka: Bianca Feliciano / Ford Models
Video Director: Ilona Szwarc
DOP: Łukasz Dziedzic
Koordynacja produkcji: Kornelia Strzelecka
Producent: Olga Janicka

Czytaj dalej