MODA, URODA

Usuwanie przebarwień, zmarszczek i pajączków – to wszystko potrafi jeden laser

18.10.2021 Fashion Post

Usuwanie przebarwień, zmarszczek i pajączków – to wszystko potrafi jeden laser

Najczęstszą przyczyną powstawania przebarwień jest nadmierna ekspozycja skóry na słońce. Dlatego zwykle zauważamy je na twarzy tuż po wakacjach. Laserowe usuwanie przebarwień to jedna z niezawodnych metod walki z tymi niedoskonałościami. Przy okazji można pozbyć się też zmarszczek i rozszerzonych naczynek (tzw. pajączków).

Usuwanie przebarwień i inne możliwości lasera Alma Harmony

Alma Harmony Dye-VL umożliwia nie tylko usuwanie przebarwień, ale też wyrównanie kolorytu cery, naprężenie i ujędrnienie skóry. Niewielkie, płytkie zmarszczki oraz nierówności skórne zostają zredukowane lub znacznie spłycone. Dzięki zagęszczeniu i wzmocnieniu napięcia skóry, zabieg ten ma również istotny wpływ na poprawę owalu twarzy. Jak zapewniają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, laser na przebarwienia Alma Harmony Dye-VL to skuteczna i bezpieczna metoda laserowego odmładzania dedykowana osobom, które oprócz zmarszczek mają też problem z przebarwieniami i zmianami naczyniowymi.

Zalety laserowego usuwania przebarwień:

  • krótki czas trwania kuracji,
  • spektakularne efekty,
  • niska inwazyjność,
  • wysoki profil bezpieczeństwa,
  • krótka rekonwalescencja.

Na czym polega laserowe usuwanie przebarwień?

Technologia Alma Harmony Dye-VL stanowi połączenie lasera i urządzenia IPL – co umożliwia działanie impulsem o wysokiej energii, ale w bardzo krótkim czasie. Jest to platforma zabiegowa, która posiada kilka wymienialnych modułów, pozwalających na dopasowanie terapii do indywidualnych potrzeb. Urządzenie wykorzystuje moc trzech filtrów, co pozwala na koncentrację światła w jednym zakresie. Ta wyjątkowa technologia przynosi znakomite rezultaty w usuwaniu przebarwień i zmian naczyniowych, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo skórze. Dzięki emisji światła z przedziału od 500 do 600 nm zdrowe tkanki są w niewielkim stopniu narażone na uszkodzenia, a energia przekazywana jest wybiórczo i kierowana wprost do chromoforów – hemoglobiny w naczyniach krwionośnych oraz melaniny w zmianach pigmentacyjnych. Efektem zabiegu jest zamknięcie rozszerzonych naczynek krwionośnych oraz stopniowe usuwanie przebarwień.

Laser na przebarwienia Alma Harmony Dye-VL – przebieg i efektywność terapii

Fotoodmładzanie wykonywane jest bez znieczulenia i zalicza się je do tzw. zabiegów lunchowych. Dokładniej mówiąc, usuwanie przebarwień metodą Alma Harmony Dye-VL nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta, jest szybkie i nie wiąże się z rekonwalescencją. Od razu po zabiegu można wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Usuwanie przebarwień na twarzy przy pomocy lasera Alma Harmony Dye-VL trwa od 10 do 60 minut – w zależności od obszaru, na którym jest wykonywane. Lekarz stopniowo naświetla skórę odpowiednio dobraną głowicą. Wiązka lasera oddziałuje na głębokie warstwy skóry w sposób nieablacyjny – przenika przez naskórek bez jego uszkadzania. W wyniku laseroterapii niechciane zmiany skórne (przebarwienia) łuszczą się przez kilka dni, a po wykonaniu pełnej serii zabiegów – stają się niewidoczne.

Najwyraźniejsze rezultaty można uzyskać po wykonaniu serii około 3-6 zabiegów w 4-tygodniowych odstępach, jednak wszystko zależy od naszych indywidualnych predyspozycji. Decyzję o liczbie naświetlań i ich częstotliwości podejmuje lekarz podczas konsultacji wstępnej przed zabiegiem.

Pierwsze efekty widoczne są już kilka dni po pierwszym zabiegu – można zaobserwować poprawę kolorytu i ogólnej kondycji skóry. Pełna seria prowadzi do stopniowego usuwania przebarwień i zwiększania napięcia skóry.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki