MODA

United Colors of Benetton ma nowego dyrektora artystycznego

17.07.2019Wojciech Szczot

United Colors of Benetton ma nowego dyrektora artystycznego
Fot. instagram.com/jcdecastelbajac

Włoska marka staje przed prawdziwą rewolucją. Właśnie podano do wiadomości, że nowym dyrektorem artystyczym zostaje Jean-Charles de Castelbajac. Czy rozwiąże on problemy domu mody United Colors of Benetton? 

Jean-Charles de Castelbajac znany jest z kolorowych, kampowych kreacji, które wpadły w oko takim gwiazdom jak m.in.: Lady Gaga (tak, sławna kreacja stworzona z Kermitów to właśnie dzieło Castelbajaca), Elton John, Madonna, Rod Stewart, a nawet Jan Paweł II (którego ubierał podczas Światowych Dni Młodzieży w Paryżu w 1997 roku). 

Popularność przyniosły mu wielobarwne, rysunkowe (często wręcz komiksowe) projekty. Tym bliżej do malarstwa niż mody, może dlatego o współpracę z projektantem z powodzeniem walczyły takie marki jak Palace, Max Mara, Etam czy United Colors of Benetton. Z tą ostatnią, jak się dziś okazało, Castelbajac zwiąże się na dłużej. 

O rozpoczęciu współpracy United Colors of Benetton z Jean-Charlesem de Castelbajac poinformowano dziś poprzez specjalną informację prasową: "Charakter współpracy marki Benetton z JCC włoska firma zamanifestowała podczas pokazu mody w Mediolanie, pod hasłem Rainbow Machine (Fabryka Tęczy). Podczas pokazu modele i modelki chodzili po wybiegu obok maszyn do szycia, na których tkano i szyto kolorowe tekstylia"

Tym samym Jean-Charles de Castelbajac stanie się nowym dyrektorem artystycznym włoskiej marki. Efekty jego pierwszych prac na nowym stanowisku możemy już obserwować na Instagramie: 

Czytaj dalej