KULTURA

"Tuca i Bertie" - nowa animacja twórców "BoJack Horsemana"!

25.04.2019Kasia Mizera

Fot. Netflix

Na majówkowy chillout Netflix przygotował kilka premier, w tym pierwszy sezon niezwykle zabawnej animacji twórców "BoJack Horsemana" (platforma potwierdziła 6. sezon hitowej produkcji! ) - "Tuca i Bertie".

Animowany serial komediowy "Tuca i Bertie" opowiada o przyjaźni pomiędzy dwiema 30-letnimi ptasimi przyjaciółkami. Łączą je przygody z szalonej przeszłości (celowo unikamy słowa: "młodości") i mieszkanie w tym samym apartamentowcu. Tuca (Tiffany Haddish) to zadziorna i lekkomyślna tukanica, a Bertie (Ali Wong) – niespokojny "niebieski ptak". Obie prowadzą stateczne życie - do czasu. 30. urodziny stają się dla nich pretekstem do powrotu do znacznie większej kreatywności i dawnych przyzwyczajeń. Ich perypetie w wielkim mieście powodują salwy śmiechu, bo producenci komedii nie omieszkali okrasić tej z pozoru niewinnej animacji, ostrym żartem oraz nawiązaniami do aktualnych wydarzeń. W porównaniu do dość cynicznego BoJack Horsemana "Tuca i Bertie" pozostaje jednak bardzo optymistyczną historią o wielkiej kobiecej (a skoro kobiecej, to i skomplikowanej) przyjaźni. 

 

 

Twórczynią 10 odcinków pierwszego sezonu jest Lisa Hanawalt (BoJack Horseman).  Za animację odpowiada studio ShadowMachine. Premiera serialu - 3. maja.

Dostępny jest już trailer produkcji:

 

Czytaj dalej
Polecamy