KULTURA

TRŁ Print: do Warszawy znów zjadą polscy plakaciści i ilustratorzy

11.09.2019Wojciech Szczot

TRŁ Print: do Warszawy znów zjadą polscy plakaciści i ilustratorzy
Fot. Agata Lut - Second Thoughts

Na jeden dzień Centrum Koneser po raz pierwszy stanie się centrum polskiego plakatu i wszystkiego co związane z papierem! Prawie 100 znakomitych polskich plakacistów i ilustratorów z całej Polski zaprezentuje swoje prace, grafiki, serigrafie i sitodruki. Obok siebie staną obiecujący debiutanci i gwiazdy polskiej plakatowej sceny, tacy jak Dawid Ryski, Paweł Jońca, Joanna Górska, Jerzy Skakun, czy Bartosz Kosowski. Na ich stoiskach będzie można kupić plakaty zdobywające nagrody na międzynarodowych konkursach, ale też mniejsze ilustracje i rysunki.

TRŁ PRINT! To spełnienie marzeń. Kochamy plakaty i to one są dzisiaj sztuką, którą otaczamy się w naszych domach. W jednym miejscu udało się zebrać czołowych polskich ilustratorów i projektantów reprezentujących wszystkie style i estetyki. Każdy, naprawdę każdy, znajdzie plakat na swoją ścianę - sygnowany, prosto od twórcy - mówią organizatorzy.

Oprócz klasycznych plakatów i grafik będzie też można znaleźć projekty z mapami, książki, ogromny wybór notesów, nowoczesnych papeterii i akcesoriów związanych z papierem i drukiem. Swoje stoiska przygotują też m.in. Fundacja Przekrój, wydająca Kwartalnik Przekrój oraz autorska księgarnia Tajfuny  z literatura azjatycką. Nie zabraknie też stoisk z oryginalnymi plakatami i reprintami plakatów z czasów PRL - plakatami filmowymi i reklamowymi najlepszych twórców Polskiej Szkoły Plakatu. 

Wydarzeniem specjalnym podczas TRŁ PRINT! będzie wystawa Tribute to Kaja - prezentacja plakatów Ryszarda Kai - zmarłego wiosną klasyka polskiego plakatu, twórcy słynnego cyklu „Polska” - prawdopodobnie najbardziej znanego cyklu graficznego po 1989 roku.

 

TRŁ PRINT!
14 września
Centrum Koneser
Wstęp: 10 zł (na obie imprezy obowiązuje jeden bilet)
Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/367832583880741/

Czytaj dalej
Polecamy