TRENDY

Trendy z wybiegów na wiosnę 2019

18.02.2019Marta Roszewska

Trendy z wybiegów na wiosnę 2019
Fot. IMAXTREE

Jak co sezon, podczas fashion weeków obserwujemy narodziny trendów, które wkrótce mają opanować wszystkie butiki i sklepy modowe. Pokazy na wiosnę 2019 zwiastują awans dla niektórych trendów z ubiegłych sezonów oraz zupełnie nowe formy klasycznych propozycji. Wzięliśmy pod lupę pokazy z Nowego Jorku, Londynu, Mediolanu i Paryża. Oto, co będziemy nosić w przyszłym sezonie!

Trendy na wiosnę 2019 - tie-dye

Jeśli wydawało się Wam, że koszulki tie-dye odeszły w niepamięć, to nie mogliście się bardziej pomylić. Obsesja na punkcie Grateful Dead w końcu znalazła swoje miejsce na wybiegach. Podczas New York Fashion Week projektanci wykorzystali ukochany hipisowski druk na wiosnę 2019 roku, udowadniając, że wirujące, psychodeliczne kolory powracają. Zaprezentowali je m.in. Issey Miyake, Prada czy R13.

Trendy na wiosnę 2019 - koronka

Koronka ugruntowała swoją pozycję w trendach na wiosnę już podczas pokazów kolekcji Cruise. W przeciwieństwie do poprzednich lat, tym razem nie będziemy nosić jej w romantycznych stylizacjach. Teraz projektanci postanowili z nią odrobinę poeksperymentować. Wiosną koronkę łączymy z innymi tkaninami, dzięki czemu spotkamy ją w rozmaitych wydaniach. 

Trendy na wiosnę 2019 - roboty ręczne

Tej wiosny nie będzie można oderwać się od ludowych elementów: od szydełkowych patchworków z lat siedemdziesiątych przez rybacką siatkę po makramy. Rzemieślnicze rękodzieło osiągnęło najwyższy poziom - w swojej klasycznej (i najlepszej) formie. Ażurowe propozycje pokazał na swoim wybiegu m.in. Jacquemus.

Trendy na wiosnę 2019 - kolorowe garnitury

Najłatwiejszy sposób na odświeżenie garderoby? Wprowadź radosne odcienie tutti frutti na wiosnę! W niedawno odrodzonej Escadzie garnitury pojawiły się w nasyconych odcieniach mimozy, a wybiegi Balenciagi, Roksandy, Bossa zamieniły się w prawdziwy festiwal kolorów. Soczystą stylizację z garniturem najlepiej dopełnić białymi botkami. A co pod spód? Najlepiej nic!

Trendy na wiosnę 2019 - beż

Projektanci jeszcze nigdy nie byli tak zgodni co do koloru sezonu - wszystko, co beżowe, będzie modne tej wiosny. Riccardo Tisci przerobił Burberry klasyczny trencz w przeróżnych odcieniach beżu, który wdarł się także do kolekcji Max Mary, Balmain czy Bossa. Jak nosić kolory nude? Najlepiej w total looku, od stóp do głów!

Czytaj dalej