KULTURA

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wraca z plenerowym koncertem "OTWIERAMY głowy!" i zapowiada spektakle na żywo

07.06.2020Wojciech Szczot

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wraca z plenerowym koncertem
Fot. Materiały prasowe

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział odmrożenie teatrów, co spotkało się z entuzjazmem, aktorów, reżyserów i wszystkich tych, którzy z "grania" żyją. Właśnie dlatego, sezon, postanowił "z pompą" otworzyć Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. "Tęsknimy, dlatego OTWIERAMY! Otwieramy możliwość spotkań. Otwieramy magiczne światy. Otwieramy serca. Otwieramy głowy. Otwieramy nasz Teatr."

W piątek, 19 czerwca o godz. 20:30 odbędzie się wyjątkowy plenerowy koncert „OTWIERAMY głowy!”. Zaprezentowane zostaną piosenki ze spektakli - tylko ten jeden raz. Przed Teatrem.

"Zespół artystyczny na balkonie, publiczność na placu Świętego Ducha. W reżimie sanitarnym, ale znowu razem, znowu na żywo. Czekaliśmy na ten moment długo. Mamy nadzieję, że Wy również. Dlatego spotkajmy się. W bezpieczny sposób przenieśmy się do muzycznych światów z naszych przedstawień. Otwórzmy głowy. Na nowe" czytamy w informacji prasowej. 

Jak uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu? Sto pierwszych osób, które kupi bilety na czerwcowe i lipcowe spektakle otrzyma darmowe wejściówki na koncert. Ponadto teatr przygotował dodatkową pulę biletów do zakupu. Bilety są już dostępne są w sprzedaży online, a od poniedziałku, 8 czerwca będzie można kupić je osobiście w Biurze Obsługi Widza w godz. 10:00 – 14:00 w teatralnym budynku przy Placu Św. Ducha 1 (wyłączając 11 i 12 czerwca). 

"OTWIERAMY głowy!"

Koncert „OTWIERAMY głowy!” będzie zaprezentowany w ramach obchodów Dni Małopolski. Partner Teatru, krakowska firma Bielenda Kosmetyki Naturalne przygotowała dla każdego Widza koncertu poręczny, antybakteryjny żel do higieny rąk. 

"Zaczynamy koncertem, a następnie wracamy ze spektaklami na żywo. W okresie letnim będziemy grać dla Was na wszystkich trzech scenach. Od 19 czerwca do końca lipca będziecie mogli zobaczyć spektakle: „Chory z urojenia” (czy jest lepszy tytuł na start? ) – widzowie pierwszego spektaklu ( 20 czerwca) otrzymają unikatowy kolekcjonerski bilet z autografem Andrzeja Grabowskiego, grającego w tym spektaklu główną rolę, „Born by Boney M.”, „Hamlet”, „Smok”, „Imię róży”, „Lalka”, „Bóg mordu”, „Turnus mija, a ja niczyja”, „Miłość”, „Wojna polsko–ruska pod flagą biało-czerwoną”, „Bóg, ja i pieniądze”, „O kotach” oraz pokazy grupy IMPRO KRK. Ten osobliwy sezon zamkniemy dwoma przedpremierowymi pokazami „Ameri cane” , spektaklu, który będzie miał premierę wczesną jesienią. Na Scenę MOS wraca także Sztuka Myślenia".

Czytaj dalej