URODA

Tangle Teezer do każdych włosów - jakie są rodzaje kultowej szczotki do włosów?

20.05.2019Wojciech Szczot

Tangle Teezer do każdych włosów - jakie są rodzaje kultowej szczotki do włosów?
Fot. https://www.instagram.com/tangleteezer/

Jest otaczana kultem, uwielbiają ją wszyscy, od blogerek modowych, przez fryzjerów, aż po zwykłych użytkowników - kochają ją zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zwykła szczotka do włosów Tangle Teezer nie jest wcale taka zwykła. Ich sukces leży w rewolucyjnej technologii. Marka właśnie świetuje 15-lecie, a w sprzedaży jest już 8 wariantów, z czego każdy odpowiada za zupełnie inne efekty. Przyglądamy się szczotkom Tangle Teezer trochę bliżej. 

Tangle Teezer - historia rewolucyjnej szczotki do włosów

Za pierwszy prototyp szczotki o niecodziennym designie, specyficznych ząbkach różnej długości odpowiada Shaun Paulfrey. Nie spotkał się on jednak z entuzjazmem branży. Dopiero w 2005 roku na targach w Birmingham produktami Paulfrey'a zainteresowali się przedstawiciel sklepu Boots – który jako pierwszy wprowadził szczotki w różnych kolorach do sprzedaży. Od tego momentu zyski rosły w zawrotnym tempie, a produkt zyskiwał jedną nagrodę za drugą. 

Dzisiaj 8 szczotek Tangel Tezeer sprzedawanych jest na świecie co minutę. Swój sukces gwarantują nie tylko swojemu twórcy, ale także rewolucyjnej technologii, która sprawiła, że są niezastąpione w pielęgnacji włosów. Szczotka poradzi sobie nawet z mocno splątanymi czy niepodatnymi, kręconymi włosami. Czesanie stało się niewiarygodnie proste, a dodatkowo nie ma ryzyka uszkodzenia włosów czy nieprzyjemnego szarpania. 

Dla włosów oryginalnych 

Szczotka Original stała się międzynarodowym fenomenem. Jej ergonomiczny i oryginalny kształt sprawił, że idealnie pasował do kobiecych dłoni, jednocześnie pasując do czubków ich głów. Ząbkami zrobionymi z elastycznego materiały flexi masowała skórę głowy, pobudzając cebulki włosów, przy czym – idealnie rozczesując włosy. Szczotka nie ciągnęła, nie wyrywała i nie łamała ich. Jest świetna do włosów o dobrej kondycji – długich, krótkich, jak i lekko napuszonych. Kochają ją wszystkie dzieci jak i… psy! Wersji kolorystycznych powstało wiele, jednak to Tangle Teezer Original Black cieszy się największą popularnością. Klasyka nigdy nie wychodzi z mody.

Dla włosów często podróżujących

Szczotka Original parę lat później przeszła znaczne pomniejszenie. Powstał Compact Styler – o połowę mniejsza szczotka z nakładką zabezpieczającą. Zachowano ten sam system ząbków flexi, co w oryginalnym modelu, dodając przy tym nakładkę, która chroni je przed złamaniami oraz zanieczyszczeniami. Dlatego można bez obaw wrzucić ją do każdej torby, torebeczki i worków. Jest idealnym kompanem naszych włosów w podróżach, na imprezach i w pracy. Marka uznała także, że tak małą wersje trzeba dobrze przyozdobić – powstało jej setki kolorów i motywów. Można ją znaleźć ze sławną Myszką Miki, Hello Kitty czy nadrukować sobie swój motyw. Jednak najpopularniejszym nadal jest model Tangle Teezer Compact Styler Rose Gold Black a najpiękniejszym Compact Styler Rose Gold Glaze.

Dla włosów kręconych

Przez lata szczotka Original dbała także o włosy kręcone. Te, pod jej wpływem nabierały dodatkowego blasku, a skręcenia zmysłowości. Ale gdy powstała szczotka Tangle Teezer Thick&Curly właścicielki bujnych afro czy eleganckich loków dostały dodatkowej energii. Posiada o połowę dłuższe oraz mocniejsze ząbki, które radzą sobie nawet z najbardziej niesfornymi kosmykami kręconych czupryn. Krótsze ząbki nadal masują skórę głowy, a dłuższe rozczesują. Do tej pory istniał tylko jeden jej kolor – Salsa Red, ale już niedługo zobaczymy nowy, równie soczysty!

Dla włosów mokrych 

Kształt dopasowany do dłoni nie każdemu przypadł do gustu, a czasami wyślizgiwał się z ręki pod prysznicem. Marka pracowała chwilę, by dać swoim fanom to, na co czekali najdłużej. W 2018 roku wprowadziła na rynek – Tangle Teezer The Wet Detanagler – szczotkę do włosów mokrych, z rączką! Produkt migiem podbił serca wszystkich tych bardziej wymagających dziewczyn. Zachowano ten samo układ ząbków, ale zwiększono ich ilość. Wet Detangler dostał ich aż 325! Materiał z którego została zrobiona szczotka sprawia, że ta nie wyślizguje się z ręki ani w wannie, ani w basenie. Idealnie także rozczesuje włosy suche, nadając im blasku. W każdej łazience stała się niezastąpiona, a jej kolor – Pink Millenial rozkochał w sobie wszystkich Instagramowych freaków.

Dla włosów wyjątkowo niesfornych

Nawet jeśli włosy są zdrowe, to mogą być czasami niesforne. Elektryzują się, a zrobienie perfekcyjnego kucyka jak z Instagramowych tutoriali graniczy z cudem. Na ratunek przychodzi szczotka Tangle Teezer The Ultimate, która została stworzona by te włosy ujarzmić. Posiada bardzo twarde ząbki – długie i krótkie – które ustawią wszystkie kosmyki w porządnym przez nas miejscu. Wygładzi koka, kucyka i nada objętości. Rozczesze również wyjątkowo gęste, grube jak i kręcone włosy. A dzięki rączce utrzyma się w  dłoniach w różnych warunkach. Powstała w dwóch kolorach, ale to Pink jest tym najpopularniejszym. 

Dla włosowego uniesienia

Czasami szczotka nie wystarcza. Nie wydzieli nam włosów idealnie pod danym kątem, nie zabierze jednego kosmyka z prawej na lewą, jak i ich idealnie nie natapiruje. Od jakiegoś czasu w ofercie Tangle Teezer możemy znaleźć także grzebień. Tangle Teezer Back Combing powstał z myślą o tych, którzy poszukują narzędzia, które łączyć będzie system ząbków znanych ze sławnej szczotki i dokładność grzebienia. Sprawia on, że nadawanie objętości jest dziecinnie proste, a tapiry idealne. Nie niszczy, nie ciągnie, nie łamie, a połączenie czarnego i jaskrawo różowego sprawia, że jest jedyny w swoim rodzaju.

A dla włosów zniszczonych?

Łamią się, wypadają, są przesuszone i wymagające szczególnej uwagi. Potrzebują także szczotki, która nie będzie pogarszała ich stanu. Niedługą ją dostaną! Bacznie obserwujcie!

Uwaga – te produkty uzależniają!

Cała oferta Tangle Teezer jest dostępna w drogierach Hebe, Rossmann oraz Smyk na terenie całej Polski.

Czytaj dalej