KULTURA

"Tamte dni, tamte noce 2" potwierdzone! Znamy datę premiery

25.03.2019Wojciech Szczot

Fot. Materiały prasowe

"Tamte dni, tamte noce" to kinowy przebój ostatniego roku. Film nie tylko zdobył całą masę nominacji, ale też wprowadził prawdziwy szał w social mediach, a z Timothée Chalameta, który gra w nim jedną z głównych ról, uczynił prawdziwą gwiazdę. Nieszczęśliwa miłość siedemnostoletniego chłopaka i starszego od niego o 7 lat amerykańskiego studenta podbiła serca widzów na całym świecie, a fani wręcz błagali producentów o kontynuację. Jak widać prośby wielbicieli dzieła Luca Guadagnino zostały wysłuchane i już za chwilę znów dane nam będzie wejść do tego magicznego świata pełnego romansu. 

"Tamte dni, tamte noce" część druga 

"Tamte dni, tamte noce" w kinach pojawił się 20 października 2017 roku. Zdjęcia odbywały się zaś od maja do czerwca rok wcześniej. Romans powstał na podstawie słynnej powieści André Acimana (z 2007 r.). Film zawiera 90% tego, co możemy znaleźć w książce. Reżyser, Luca Guadagnino zrezygnował z ostatniego rozdziału, w którym opisane jest, co z bohaterami dzieje się w przyszłości. Wygląda na to, że już wiemy skąd ta decyzja. 

Reżyser oraz aktorzy, krótko po premierze filmu zdradzili, że trwają już prace nad kontynuacją, a ta ma dziać się w okresie 5-6 lat po wydarzeniach z filmu. Według wieści zza oceanu "film ma być w innym tonie" i ma on się kręcić wokół podróży. Zanim jednak dane nam będzie podziwiać drugą część przygód Oliviera i Elo na srebrnym ekranie, wcześniej w nasze ręce wpadnie książka, bowiem autor powieści André Aciman potwierdził, że ta rzeczywiście pojawi się w sklepach!

 Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

"Tamte dni, tamte noce 2" premiera 

"Find me" - bo tak nazywać się będzie kontynuacja "Tamtych dni, tamtych nocy" skupiać się będzie na dalszych losach Oliviera i Elo, ale również na postaci ojca drugiego z nich, Samuela Perlmana. Fabułę powieści zdradził wydawca Farrar, Straus and Giroux: 

„Aciman zaprezentuje nam rozwiedzionego ojca Elio, Samuela, podczas jego wyprawy z Florencji do Rzymu. Ojciec zamierza odwiedzić swojego syna - utalentowanego pianistę. Przypadkowe spotkanie w pociągu doprowadzi do relacji, która zupełnie zmieni życie Samuela. Wkrótce Elio przeprowadzi się do Paryża, gdzie będzie miał romans, podczas gdy Oliver, obecnie profesor w północnej Nowej Anglii z dwójką synów, rozważa powrót do Europy”.

"Find me" pojawi się w księgarniach na całym świecie 20 października 2019 roku. Nie ujawniono jeszcze, kiedy książka w polskim tłumaczeniu pojawi się w naszych sklepach, ale możemy spodziewać się kilku miesięcy różnicy. 

Czytaj dalej