URODA

Makijaże, które straszą

23.03.2019Maja Handke

Makijaże, które straszą

Co sezon pokazy mody są źródłem niekończącej się inspiracji dla dziennikarek (i dziennikarzy) zajmujących się urodą na całym świecie. Na przykładzie tego, co na twarzach modelek wyczarowano na backstage’ach pokazujemy trendy i ponadczasową klasykę. 

 

Dzięki obecności sztaby reporterów dysponujemy zdjęciami z wybiegów i tym, które pokazują modelki w trakcie przygotowań i tuż przed wyjściem na wybieg. Jest z czego wybierać i co pokazywać. Właśnie przez tą obfitość świetnych rzeczy do pokazywania, można odnieść mylne wrażenie, że wszystkie makijaże ze światowych tygodni mody są piękne. Nic bardziej mylnego. 

 

Na wybiegach realizowanych jest mnóstwo koszmarnych pomysłów. I nie chcemy tu z pewnością piętnować fantazyjnych makijaży, które co prawda nie nadają się na co dzień, ale przy odrobinie odwagi, możesz wypróbować je w czasie karnawału czy festiwalu muzycznego. Albo nawet na co dzień, jeśli w miejscu, w którym pracujesz lub uczysz się, wolno zaszaleć. Przedstawiamy wam galerię makijaży – wszystkie z pokazów kolekcji na wiosnę-lato 2019, które naprawdę krzywdzą i pobrzydzają modelki. Prawdopodobnie pasują one do jakiejś wizji artystycznej projektantów, ale mówimy im NIE. 

Czytaj dalej