MODA

Sonia Szóstak autorką zdjęć do kampanii Balmain

29.05.2019Wojciech Szczot

Sonia Szóstak autorką zdjęć do kampanii Balmain
Fot. Sonia Szóstak

Doczekaliśmy się czasów, gdy polscy artyści wreszcie są doceniani zagranicą. Interesują się nimi wielkie luksusowe marki, znani projektanci czy galerie sztuki. Do tego zacnego grona trzeba doliczyć Sonię Szóstak - polską fotografkę, która właśnie wykonała sesję zdjęciową do nowej kampanii domu mody Balmain. Artystka znana jest ze swojego wyrazistego stylu - jej zdjęcia często są eteryczne, przydymione i nawiązują do klasycznego malarstwa. Szóstak bawi się barwą i łamaniem światła - te elementy zachwycają w zdjęciach Sonii i zapewniają jej tysiące fanów. Kunszt artystyki doceniła także marka Balmain, która zaprosiła ją do swojej kampanii. A przed jej obiektywem stanęła nie byle kto, bo znana na całym świecie - Cara Delevigne. 

 Sonia Szóstak
Fot. Sonia Szóstak

Cara Delevigne w obiektywie Sonii Szóstak w nowej kampanii Balmain

O tym, że Cara Delevigne współpracuje z marką Balmain, wiadomo już od jakiegoś czasu. Modelka wzięła udział w ostatniej kampanii francuskiego domu mody prezentując kolekcję na wiosnę-lato 2019. Efektem były głośne, czarno-białe zdjęcia na których modelka miała na piersiach ręce Olivera Rousteinga

"Z Carą zawsze łączyła mnie jakaś chemia. Te zdjęcia to nasze spontaniczne uściski, pocałunki i niekończący się śmiech" powiedział przy okazji kampanii Balmain Oliver Rousteing. 

Teraz Cara Delevigne znalazła się na zdjęciach promujących trzy nowe torebki Balmain - Twist, Romeo i BBag. Jej obecność jest o tyle nieprzypadkowa, bo modelka współtworzyła je wraz z dyrektorem kreatywnym Balmain. Zdjęcia wykonała fenomenalna polska fotografka - Sonia Szóstak. Na swoim koncie ma sesje zdjęciowe dla takich magazynów jak: Vogue, Porter Magazine, L'Officiel, Numéro, ELLE czy Rolling Stone. 

Czytaj dalej