LIFESTYLE

Rusza kolejna edycja Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup

30.05.2019Fashion Post

Rusza kolejna edycja Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup
Fot. Materiały prasowe

Już za chwilę kolejna edycja wielkiego golfowego świata kobiet - Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup! Panie znów pokażą jak bardzo kochają golfa, a wszystko to w aranżacji luksusowego, pięciogwiazdkowego Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. Po raz pierwszy Fashion Post jest oficjalnym patronem wydarzenia! 

Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup – golfowe święto kobiet

Kobiety kochają golfa z wzajemnością. W rankingu magazynu „Golf for Women” najbardziej wpływowych pań grających w golfa znalazły się m.in. Condoleezza Rice czy żona Billa Gatesa, Melinda. O swojej pasji do golfa mówi też aktorka Catherine Zeta-Jones. W Polsce w dniach 2-3 czerwca odbędzie się największy i najbardziej prestiżowy turniej golfowy Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup. To będzie jego już trzynasta edycja. 

Sportowa rywalizacja w wykonaniu kobiet to wyższość techniki nad siłą i koncentracji nad szybkością. Dlatego kobiecego golfa ogląda się wyjątkowo dobrze, a zawodniczkom udział w kobiecym turnieju dostarcza wiele emocji. Turniej golfowy to ciekawy pomysł na spędzenie dwóch czerwcowych dni w plenerze. W dodatku w międzynarodowym, doborowym towarzystwie.

 Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Kobiety i golf - duet idealny

Panie interesowały się golfem od wieków. Choć ta gra nieodłącznie kojarzy się z dystyngowanymi angielskimi gentlemanami, doskonale odnajdują się w nim również kobiety. Pierwszą znaną jego miłośniczką była Maria Stuart, królowa Szkocji, a pierwszy kobiecy klub golfowy powstał w XIX wieku. Choć świat wyglądał wtedy inaczej, a golfistki uderzały piłeczkę ubrane w długie suknie i eleganckie kapelusze, było już wiadomo, że golf i kobiety to dobrany duet. Pierwszy turniej golfowy dla kobiet zorganizowano w 1894 roku w Wielkiej Brytanii, a ponad 100 lat później (w 2007 roku) w Polsce, pod szyldem znanej marki kosmetycznej wykiełkował pomysł stworzenia turnieju Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup. Turniej służący relaksowi, zdrowiu i urodzie zdobył w ciągu kolejnych lat renomę i sympatię. W 2011 roku w ramach corocznego turnieju Dr Irena Eris rozegrano Mistrzostwa Polski Kobiet i był to organizacyjny strzał w dziesiątkę, gdyż turniej ten zapisał się w historii jako mistrzostwa o najwyższej frekwencji. Dzisiaj turniej Dr Irena Eris jest największym kobiecym wydarzeniem golfowym w Polsce i jednym z najbardziej prestiżowych w tej części Europy. 

12 lat turnieju na Wzgórzach Dylewskich – święto kobiecego golfa

W kobiecym golfie tkwi ogromny potencjał. Co roku na turniej Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup przyjeżdża grono stałych bywalczyń, jednak równie wiele golfistek startuje w nim po raz pierwszy. Tegoroczny,  już 13. turniej Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup, odbędzie się w dniach 2-3 czerwca 2019 r. na polu golfowym Mazury Golf & Country Club w Naterkach. Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także okazja do zadbania o siebie w najbardziej luksusowym tego słowa znaczeniu – na wszystkie uczestniczki turnieju czeka bowiem pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie, Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris oraz wspaniałe okoliczności mazurskiej przyrody. Partnerami wydarzenia są: Deutsche Bank, YES, Porsche Centrum Warszawa, Chervo, szampan Perrier-Jouët oraz TAG HEUER.

Czytaj dalej