FASHION LIVING

Różowa wegańska pizzeria w Londynie

03.04.2020Wojciech Szczot

Różowa wegańska pizzeria w Londynie

Instagram rządzi światem, wszyscy o tym wiemy. Gdyby tak nie było, restauracje, siedziby firm, sklepy czy kawiarnie nie wyglądałyby tak jak wyglądają dzisiaj. Ta platforma społecznościowa dyktuje trendy, zarówno w modzie, urodzie, jak i wystroju wnętrz. Ostatnio pisaliśmy nawet, że powstają specjalne sklepy z gadżetami i akcesoriami dla influencerów. Restauracje również idą pod prąd i projektują wnętrza, tak, by pięknie wyglądały na Instagramie. Jednym z takich miejsc jest nowootwarta wegańska pizzeria w Londynie - Humble. Pomalowana jest cukierkowym różem, lub jak wolicie, Millennial Pink i znajduje się na King's Road - jednej z najzamożniejszych ulic w Londynie. 

 Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Za projekt różowej pizzeri odpowiada Child Studio z Londynu. Chcieli oni za pomocą idealnie różowej przestrzeni, w której każdy element jest w tym samym kolorze, stworzyć spójną całość. Finalnie ma ona naśladować estetykę robotniczych kawiarni z lat 50. W połowie ubiegłego wieku architekci kochali się w pastelowych wnętrzach, stosowali też technikę symetrii i wierzyli w łączenie tych samych kolorów. 

„Od dawna przyciąga nas filmowa estetyka londyńskich kawiarni, dwoistość modernistycznego języka projektowego i zabawny, niemal kreskówkowy duch” - wyjaśnia Chieh Huang i Alexey Kostikov, właściciele pracowni Child Studio. „Ten projekt ma na celu stworzenie współczesnej wersji tej wyjątkowej typologii”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Humble Pizza (@humble.pizza)

 Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Architekci wyłożyli podłogę w przestrzeni jadalnej białymi, delikatnymi płytkami. Na ścianach natomiast znajdują się panele z pudrowo-różowej formiki. Child Studio zwrócił też uwagę na kanapę, ta jest w identycznym odcieniu jak panele na ścianach. Wyróżnia się za to przestrzeń pomiędzy kuchnią a jadalnią. Góra i dół otworu zostały wyposażone w światła, aby zwrócić uwagę na kucharzy podczas pracy, tworząc to, co mają nadzieję architekci, będzie „kinowym punktem centralnym”.

Dekor stanowią różowe gazety, zawieszane sporadycznie na ścianach i szereg różowych ozdób, wyścielających półki. Uwagę zwraca lampa vintage włoskiego projektanta Luigiego Massoniego i neonowy napis oznaczający hasło restauraci. To one odpowiadają za dodatkowy wizualny ukłon w stronę przeszłości. Jeśli będziecie w Londynie i zastanawiacie się jak znaleźć pizzerię "Humble" - na pewno dostrzeżecie ją z kilometra. Różowa jest również jej elewacja. 

Czytaj dalej