KULTURA

Robert Pattinson zachwyca w trailerze „The Batman”

20.10.2021 Katarzyna Tilda Frąckowiak

Robert Pattinson zachwyca w trailerze „The Batman”
Fani Batmana oraz komiksów DC bardzo długo czekali na ten moment. Do sieci w końcu trafił trailer promujący najnowszy film The Batman.
 
W marcu 2022 roku w kinach ma pojawić się mroczny remake Matt’a Reevesa The Batman. W tytułową rolę wciela się Robert Pattinson, obok niego zagrali także Zoe Kravitz oraz Collin Farrell. Jest to kolejna część historii Batmana, która nie ma powiązania z DC Extended Universe. Film skupiony jest na jego pracy jako detektywa i noirowej estetyce. 

Prawie trzyminutowy trailer przedstawia także Zoe Kravitz, która wciela się w Kobietę-Kota. Na ekranie zobaczymy równie głównych złoczyńców, Człowieka-Zagadkę (Paul Dano) oraz Pingwina (Collin Farrell), a także prawą rękę Bruce’a Wayne’a, Alfreda (Andy Serkins).
Robert Pattinson został po raz pierwszy ogłoszony faworytem do roli Batmana w 2019 roku, a wiadomość ta spotkała się z mieszanym odzewem. Wielu fanom trudno było oddzielić go od filmu Zmierzch, który ugruntował jego karierę.
My jednak pamiętamy Pattinsona z bardziej ambitnego kina, które pokazuje, jak wielki talent ma aktor. Wcielał się on bowiem w niezadowolonego marynarza w Latarni morskiej, bezbożnego kaznodzieję w Diabeł wcielony i przestępcę w kosmosie w High Life.