MODA

PUMA odświeża futurystyczny model CELL Alien OG z 1998 roku

12.06.2019Wojciech Szczot

PUMA odświeża futurystyczny model CELL Alien OG z 1998 roku
Fot. Materiały prasowe

Ponad 20 lat po premierze futurystycznego modelu CELL Alien OG, marka PUMA zdecydowała się ponownie wprowadzić go do sprzedaży, jednak teraz już jako streetstyle'ową propozycję, a nie wizję przyszłości. 

Kiedy PUMA wprowadziła innowację w technologii CELL, była to najbardziej wytrzymała i elastyczna metoda amortyzacji w tamtych czasach. Zaprezentowany w 1998 roku model CELL Alien OG został skonstruowany z myślą o dużych dystansach, a komora CELL umieszczona na pięcie zapewniała dodatkowe wsparcie. Kiedy model zadebiutował, jego sylwetka była tak rewolucyjna, że żartowano, że nawet kosmici przylecą na naszą planetę, by kupić swoją parę.

Dzisiaj, ponad 20 lat później, nowa odsłona modelu charakteryzuje się tą samą, oryginalną technologią amortyzacji CELL, mocnym połączeniem kolorów i świeżym wzornictwem. W pierwszej odsłonie sylwetka pozostaje wierna oryginalnej kolorystyce: PUMA BLACK-SURF THE WEB-PUMA WHITE i LIME PUNCH na komorze CELL. Model posiada także oddychającą cholewkę z siatki z zamszowymi nakładkami oraz akcenty ze skóry syntetycznej na podeszwie środkowej EVA i gumowej podstawie. Po premierze pierwszej kolorystyki sylwetki OG, przez cały rok prezentowane będą kolejne odsłony.

CELL Alien OG miał ekskluzywną prapremierę w Underfeated w kwietniu, a od maja dostępny jest na PUMA.com, w sklepach PUMA i w wybranych salonach.

Czytaj dalej