KULTURA

"Przyjaciele" powracają! Powstanie specjalny odcinek ze starą obsadą

14.11.2019Wojciech Szczot

Fot. Materiały prasowe

Mamy cudowną wiadomość dla wszystkich fanów "Przyjaciół"! Twórcy produkcji, chociaż zaprzeczali jakimkolwiek informacjom o powrocie na plan, zdradzili, że powstanie specjalny odcinek "Friends" z oryginalną obsadą! Czy zobaczymy znów Rachel, Monikę, Rossa, Joey'a, Chandlera i Phoebe? Sprawdźcie co wiemy! 

"Przyjaciele" znikną z Netfliksa

Ostatnio głośno było o decyzji Netfliksa, który za licencję za "Przyjaciół" zapłacił 100 mln dolarów. Była to konsekwencja sporu z WarnerMedia, który postanowił wycofać wszystkie swoje produkcje z zewnętrzych platform streamingowych. Dla użytkowników Netfliksa "Przyjaciele" są drugim lub trzecim najchętniej oglądanym serialem na tej platformie. Niestety szczęście widzów nie może trwać wiecznie i przygody szóstki przyjaciół z Manhattanu możemy oglądać na Netfliksie jedynie do końca tego roku! Jeśli będziemy chcieli dalej śledzić ich losy, będziemy musieli poczekać aż do maja 2020 roku - wtedy serial pojawi się na nowej platformie streamingowej - HBO Max. 

"Przyjaciele" - 25-lecie kultowego serialu

W tym roku "Przyjaciele" świętują swoje 25-lecie. Żeby uczcić fenomen serialu, powstają specjalne kosmetyki i produkty, a do kin wejdzie w tym roku 12 archiwalnych odcinków. Czemu serial cieszy się nadal tak ogromną oglądalnością i zainteresowaniem? Przede wszystkim przez fantastyczną obsadę w postaci Jennifer Aniston, Courtney Cox, Lisy Kudrow, Dawida Schwimmera, Matta LeBlanca oraz Matthew Perry'ego. Każdy z aktorów awansował do ścisłego grona największych gwiazd małego ekranu. A w 10-tym sezonie, Jennifer Aniston, Courtney Cox i Lisa Kudrow zażądały nawet za jeden odcinek milion dolarów. Nic dziwnego, że fani od czasu zakończenia zdjęć domagają się kontynuacji. I choć wydawałoby się, że nic podobnego nigdy się nie stanie (producenci oraz obsada od lat zaprzeczają plotkom odnośnie powrotu na plan zdjęciowy) wiemy już, że kontynuacja jednak jest realna! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jennifer Aniston (@jenniferaniston)

"Przyjaciele" powstanie specjalny odcinek! 

W maju 2020 roku ruszy nowa platforma HBO Max, która na otwarcie, jako prezent dla swoich widzów ma streamować wszystkie sezony "Przyjaciół". Na tę okazję producenci kultowej produkcji mają przygotować nowy, specjalny odcinek z legendarną obsadą! Informacja ta nie została jeszcze potwierdzona, ale jak donoszą zagraniczne serwisy, rozmowy już trwają, a biorąc pod uwagę ostatnie zdjęcia spotkania szóstki najważniejszych aktorów z serialu, plan jest całkiem realny. Na więcej szczegółów przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać. 

Czytaj dalej
Polecamy