URODA

Prostowanie włosów bez użycia prostownicy i suszarki

11.03.2019Marta Roszewska

Prostowanie włosów bez użycia prostownicy i suszarki
Fot. IMAXTREE

Prostowanie naturalnie falowanych włosów często wiąże się z obfitym użyciem szkodliwych kosmetyków, suszarek i prostownic - a dla wzmocnienia efektu włosy często poddawane są wysokiej temperaturze. Na długo przed pojawieniem się ceramicznych lub jonowych prostownic, kobiety radziły sobie z falowanych włosami na wiele różnych sposobów. Oto kilka rozwiązań, które sprawią, że Wasze włosy będą idealnie proste, a przy tym zadbają o ich kondycję.

Bezpieczne prostowanie włosów - szampon i odżywka

To bardzo ważne, aby zacząć od właściwego szamponu i odżywki do włosów prostych, Po umyciu, należy zapewnić włosom jak najelpsze nawilżenie, stosując odpowiednią odżywkę lub maske bez spłukowania. Aby przygotować włosy do dalszych zabiegów najlepiej użyć oleju, który wygładzi Wasze włosy, ale nie obciąży ich (sprawdzi się tu np. olej z awokado). 

Bezpieczne prostowanie włosów - ręcznik

Techniki prostowania włosów bez użycia wysokiej temperatury najlepiej sprawdzą się przy włosach cienkich lub średnich oraz falowanych. Po dokładnym umyciu i odzywieniu włosów, probujemy wysuszyć je za pomocą chłonnego ręcznika, który odprowadzi jak największa ilość wody bez skręcania struktury włosa.

Bezpieczne prostowanie włosów - szczotka

Po uprzednim osuszeniu ręcznikiem, przechodzimy do kolejnego etapu. Szczotka jest w tym przypadku naszą najlepszą przyjaciółką. Wilgotne, krótkie włosy delikatnie rozczesujemy i czeszemy do momentu całkowitego wysuszenia. Dłuższe włosy będą dodatkowo wymagały użycia na samych końcówkach wygładzającego olejku. Tutaj świetnie sprawdzi się szczotka Tangle Teezer lub Wet Brush. 

Bezpieczne prostowanie włosów - owijanie włosów wokół głowy

To idealny sposób dla tych, którzy mogą sobie pozwolić na kilkugodzinny lub nawet całonocny trik, dzięki któremu nasze włosy będą idealnie proste. Po osuszeniu i rozczesaniu, zbieramy niewielkie pasma włosów i owijamy je wokół głowy, przypianjąc wsuwkami. Na koniec owijamy głowę chustą (np. wiążąc turban), by zabezpieczyć włosy. 

Czytaj dalej