FASHION LIVING

Powstał przełomowy projekt dla francuskich restauracji McDonald's

02.04.2019Wojciech Szczot

Powstał przełomowy projekt dla francuskich restauracji McDonald's
Fot. Materiały prasowe

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałaby restauracja McDonald's gdyby wpuścić do niej topową projektantkę? Na ten pomysł co prawda nie wpadli jeszcze właścicieli amerykańskiej sieci restauracji typu Fast Food, ale z pomysłem wyszła architektka specjalizująca się w wystroju wnętrz i kreatywnych rozwiązaniach. 

Paola Navone - pochodząca z włoch projektantka wprowadziła zupełnie nową identyfikację wizualną, dla aż 7 restauracji McDonald's we Francji. Typowe dla dizajnu fastfoodwego giganta czernie, czerwienie i żółcie zostały zamienione na niedoskonałe, wręcz rzemieślnicze wykończenie. Projektantka wprowadziła też odważne turkusowe barwy, które ocieplają przestrzenie i surowe drewno. O swoich pomysłach powiedziała: 

„Propozycja zaprojektowania wnętrza dla nowego McDonald's była wspaniałą niespodzianką i ekscytującym kreatywnym wyzwaniem. Zawsze lubię tworzyć relaksującą, delikatną i nigdy nie agresywną atmosferę, która sprawia, że ​​wszyscy czują się swobodnie”.

To nie pierwszy raz, kiedy Paola Navone współpracuje z jedną z największych firm spożywczych - w 2015 roku projektantka współpracował z Häagen-Dazs w celu stworzenia szeregu jadalnych kalendarzy świątecznych, wykonanych z pobudzających składników, takich jak biała czekolada i dulce de leche.

Czytaj dalej
Polecamy