MODA

Premiera na FashionPost.pl: nowa kolekcja Roberta Kupisza na lato 2021 "Orient"

19.06.2020Wojciech Szczot

Premiera na FashionPost.pl: nowa kolekcja Roberta Kupisza na lato 2021
Fot. Agata Serge

Robert Kupisz zaprezenował właśnie nową kolekcję o nazwie "Orient" na wiosnę-lato 2021. Premierze towarzyszy sesja wizerunkowa w wykonaniu fotografki Agaty Serge. 

„Kolekcja ORIENT to trochę taka moja ucieczka od kwarantanny” – śmieje się projektant marki Robert Kupisz. „Sztuka i filozofia Japonii fascynuje mnie od lat. Izolacja tej wyspy przez wiele wieków spowodowała, że ich kultura jest bardzo indywidualna, co w szczególny sposób do mnie przemawia. Planowałem odwiedzić ten kraj, ale ze względu na pandemię jest to obecnie niemożliwe, więc postanowiłem wybrać się w podróż wyobraźnią i mimo wszystko, pokazać japoński orient w nowej kolekcji.”

Motywem przewodnim kolekcji są grafiki inspirowane japońskim pop art’em i alfabetem. "Inspirowałem się japońską czcionką, ponieważ znaki w tym alfabecie są piękną grafiką, a pisane pędzlem wyglądają jak wyrafinowane tatuaże. Japoński pop art od lat wyznacza trendy i inspiruje artystów na świecie. Przesycony kolorami i charakterystyczną linią graficzną był dla mnie inspiracją do nadruków w kolekcji Orient” – opowiada projektant.

Ubrania z kolekcji Orient są miękkie i niezwykle komfortowe, a jednocześnie w nieoczywisty sposób zmysłowe, zarówno w wydaniu męskim, jak i damskim. Mężczyzna Kupisza to współczesny wojownik ubrany z zamaszyste kimono, garnitur inspirowany japońskim designem lub skórzane spodnie i obszerny t-shirt z kapturem. Kobieta otulona jest w miękkie, opływające tkaniny, delikatnie podkreślające atuty ciała: piękno ramion, pleców, szyi, zgrabnych nóg. Od jedwabnych sukienek-kimon z dużym rozcięciem, w kolorze kwitnącej wiśni ciężko oderwać wzrok. Sukienki i koszulki z jedwabistej bawełny supima cudownie podkreślają miękkość ruchów. Długie i krótkie kopertowe spódnice nadają się praktycznie na każdą okazję w zależności od dodatków. W kolekcji, jak zwykle, nie brakuje sportowych bluz, t-shirtów, spodni oraz szortów. Ciekawą propozycją są bluzy, kurtki i spódnice z frędzlami. Propozycja kolorystyczna to nasycony, czysty róż i błękit, szarości, czerń i biel. Tkaniny wykorzystane to przede wszystkim ekologiczna etamina, jedwab, miękka wysokogatunkowa wiskoza, jeans z organicznej bawełny, a z dzianin wysokogatunkowe bawełny m.in. supima. 

Autorką zdjęć do kampanii wizerunkowej promującej kolekcję Orient by Qπш Robert Kupisz jest Agata Serge. „Kolor, dynamizm, pewność siebie, które są znakiem rozpoznawczym nowej kolekcji Roberta Kupisza wymagały wyjątkowej scenerii. W stworzeniu jej postanowiłam oświetlić scenę światłem projektorowym, które daje ogromne możliwości. Powielając wyjątkowe projekty graficzne towarzyszące kolekcji przenieśliśmy się świat orientu i stworzyliśmy kampanię wyróżniającą się spośród innych a tym samym podkreśliliśmy pielęgnowaną przez lata wyrazistość marki” - mówi fotografka.

Zdjęcia: Agata Serge

W sesji udział wzięli: Maresz Miciuła, Ivan Zaretski
Stylizacja: Robert Kupisz
Włosy: Robert Kupisz
Makijaż: Anna Użyńska
Produkcja: Ania Borowska / Art Works, Krzysztof Malinowski / KM Media
 

Czytaj dalej