KULTURA

Premiera filmu o Eltonie Johnie w Cannes

21.05.2019Antonina Rafałowska

Premiera filmu o Eltonie Johnie w Cannes
Fot. Materiały prasowe

,,Rocketman" w Cannes

Podczas tegorocznej edycji festiwalu w Cannes miała miejsce premiera filmu biograficznego o życiu i karierze Eltona Johna. Projekcja zakończyła się owacją na stojąco. Film biograficzny klasyfikowany jest jako musical fantasy. Pełno w nim przepychu, kolorów, kontrowersji i radości z życia, czyli wszystkiego, bez czego nie wyobrażamy sobie osoby Eltona. Choć film zaczyna zbierać bardzo pozytywne recenzje, szacuje się już, że nie przebije kasowego rekordu ,,Bohemian Rhapsody", pomimo tego, że Dexter Fletcher odpowiada za reżyserię obu. Mówi się jednak, że w wielu aspektach ,,Rocketman" przebija zeszłorocznego poprzednika przede wszystkim w odwadze poruszania wątków homoseksualnych. To pierwszy film skierowany do szerokiego grona odbiorców, w którym znajdują się tak odważne sceny seksu homoseksualistów. 

Elton produkuje film o sobie

Choć Elton John nie pojawia się w filmie, wraz ze swoim wieloletnim partnerem Davidem Furnishem odpowiadają za produkcje. Po premierze w Cannes wokalista przyznał, że jest bardzo poruszony projektem :

,,Jeśli mam być szczery, to film mnie powalił. Jestem bardzo poruszony, film wzruszył mnie do łez i jestem z niego bardzo dumny. Wiedziałem, że Taron potrafi śpiewać. Szczęka mi opadła, kiedy po raz pierwszy usłyszałem go na żywo. Ten chłopak ma prawdziwy talent!"

Podczas oficjalnej projekcji na Festiwalu aktor wraz z artystą wystąpili na scenie wykonując tytułowy utwór ,,Rocketman". Przed światową premierą filmu 24 maja do sprzedaży trafi oficjalny soundtrack z filmu, w całości zaśpiewany przez odtwórcę głównej roli Tarona Egertona.

,,Rocketman" - film o ikonie popu 

Film opowiada historię artysty od samych początków, jeszcze przed zmianą imienia nazwiska, kiedy nazywał się Reginald Dwight. Pomimo blichtru i kiczu, który zawsze otaczał artystę, nie jest to przesłodzona biografia opowiadająca wyłącznie o pięciu się na szczyt muzycznej kariery. Reżyser Dexter Fletcher zapewnia, że widz zetknie się również z okrutnym światem narkotyków, uzależnień i orgii. Wychwalana jest przez krytyków kreacja Egertona, który nie kopiuje ikony tylko pozostawia pole dla interpretacji własnej jak i publiczności. Dodatkowo samodzielnie śpiewa wszystkie ikoniczne dla popu i rocka utwory.

Zwiastun filmu ,,Rocketman"

Do polskich kin film trafi 7 czerwca, ale już teraz możemy zaspokoić częściowo swoją ciekawość zwiastunem. 

 

Czytaj dalej
Polecamy