KULTURA

Powstała polska wersja "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie"

28.06.2019Wojciech Szczot

Powstała polska wersja
Fot. Materiały prasowe

Ten film był wielkim przebojem, zarówno w kinach jak i na festiwalach filmowych. "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" to historia kolacji grupy przyjaciół. Wspólny posiłek zaczyna się miłą atmosferą, jak to w grupie najbliższych, do czasu aż gospodyni nie wpada na pomysł, aby wszyscy wyjęli na stół swoje telefony, a następnie czytali na głos wszystkie przychodzące wiadomości, a rozmowy telefoniczne prowadzili w trybie głośnomówiącym. To oczywiście z czasem demaskuje skrywane tajemnice każdego z osobna, które mogą wpłynąć (i w zasadzie to robią) na ich wzajemne relacje. 

Obraz włoskiego reżysera Paolo Genovese wszedł na ekrany w 2016 roku i od razu zebrał same zachwyty. W Polsce szczególnie stał się hitem ze względu na obecność na ekranie polskiej modelki Kasi Smutniak. Kasia od lat mieszka we Włoszech i cieszy się wielką popularnością. Do swojego filmu ("Oni") zaangażował ją sam Paolo Sorrentino. Okazuje się, że modelką zobaczymy raz jeszcze w produkcji "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". Tym razem jednak zagra ona z polską obsadą. Ogłoszono dzisiaj, że polska wersja włoskiego hitu ujrzy światło dzienne już 27 września! 

"(Nie)znajomi" bo taką nazwę nadano polskiej wersji "Dbrze się kłamie w miłym towarzystwie" podobnie jak włoski odpowiednik przyciągnie do kin rewelacyjną obsadą. Na ekranie zobaczymy: Maję Ostaszewską, Tomasza Kota, Michała Żurawskiego, Łukasza Simlata, Aleksandrę Domańską, Wojtka Żołądkiewicza oraz samą Kasię Smutniak. Na pomysł odwzorowania oryginalnej produkcji wpadli wcześniej Francuzi. Ich film "Le Jue" ("Nic do ukrycia") miał swoją premierę w zeszłym roku i dostał mieszane recenzje. Jak poradzą sobie polscy twórcy? 

 

Czytaj dalej