MODA

Pokaz Victoria's Secret 2018: Adriana Lima pożegnała się z amerykańską marką

09.11.2018Wojciech Szczot

Pokaz Victoria's Secret 2018: Adriana Lima pożegnała się z amerykańską marką

Pokaz Victoria's Secret 2018 O tym pokazie mówiło się od dawna. Nie tylko dlatego, że miał być premierą najnowszej współpracy marki z Mary Katrantzou, ale również ze względu na bogatą listę modelek, które miały przejść po wybiegu. Wszystkie domysły okazały się prawdą - gwiazdami show były wczoraj Gigi Hadid, Sarah Sampaio, Kendall Jenner i Elsa Hosk. Wczorajszy pokaz był również premierą nowej kolekcji powstałej we współpracy z Mary Katrantzou. Projektantka zadbała, by projekty nie straciły typowego dla niej stylu i pasowały do wizerunku Victoria's Secret: mają być przede wszystkim sexy! Królowały więc widowiskowe skrzydła z piór, wysokie kozaki z rzymakami. staniki z motywem kraty, sznurowane gorsety, brokatowe zestawy i metaliczne sportowe staniki z taśmami.

 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 

Post udostępniony przez Victoria's Secret (@victoriassecret)

 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 

Post udostępniony przez Victoria's Secret (@victoriassecret)

 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 

Post udostępniony przez ♔Winnie Harlow♔ (@winnieharlow)

Adriana Lima pożegnała się z marką Victoria's Secret Na wczorajszym pokazie VS Lima wystąpiła jako ostatnia. Z rękami skrzyżowanymi na piersi i ze łzami w oczach podziękowała fanom, publiczności oraz marce za okazane jej wieloletnie wsparcie. W efekcie dostała od publiczności owacje na stojąco. Adriana Lima z marką Victoria's Secret związana jest od 1999 roku. Miała wtedy zaledwie 18 lat. W ciągu jej prawie dwudziestoletniej współpracy z amerykańską marką bieliźniarską przeszła w każdym pokazie, omijając tylko jeden. W 2009 roku była w ciąży z drugą córeczką, Valentiną. Wielu fanów VS jest przekonanych o tym, że odejście Adriany Limy to rozpoczęcie nowej ery Victoria's Secret. Dla Victoria's Secret brazylijska modelka pracowała aż 20 lat! O swojej decyzji poinformowała fanów poprzez swój profil na Instagramie w grudniu ubiegłego roku:

"Każdego dnia budzę się i myślę o tym, jak wyglądam. Czy zostanę zaakceptowana w pracy? W tym momencie uświadomiłam sobie, że większość kobiet wstaje każdego ranka, próbując dopasować się do panującego aktualnie stereotypu narzuconego przez społeczeństwo, media społecznościowe, świat mody itp. Nie sądziłam, że można tak żyć, poza tym... to nie jest zdrowe psychicznie i fizycznie, więc zdecydowałam się na zmianę... Nie zdejmę więcej ubrań dla pustej sprawy...".

Słowa modelki znalazły wczoraj swoje potwierdzenie. Na chwilę przed pokazem Lima opublikowała na swoim Instagramie film z najlepszymi momentami swojej pracy dla Victoria's Secret. Opatrzyła to słowami:

"Droga Victorio, dziękuję za pokazanie mi świata, dzielenie się Twoimi sekretami, a przede wszystkim, nie tylko za dodanie mi skrzydeł, ale nauczenie mnie latać" 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 

Post udostępniony przez Adriana Lima (@adrianalima)

Oprócz typowych dla Victoria's Secret seksownych pierwszoligowych modelek, po wybiegu przeszła m.in. cierpiąca na bielactwo Winnie Harlow. Jest to próba podkreślenia, że VS zamierza wykonać pierwsze kroki w kierunku promowania różnorodności, nie tylko amerykańskiego kanonu piękna. Podczas pokazu swoje koncerty dali: The Chainsmokers, Bebe Rexha, Halsey, Rita Ora, Kelsea Ballerini, The Struts i Shawn Mendes.  

Czytaj dalej