MODA

Mocne uderzenie od MMC

09.04.2019Wojciech Szczot

Mocne uderzenie od MMC
Fot. Materiały prasowe

Na polskiej scenie modowej są takie nazwiska, na których pokazy chodzi się z wewnętrznego obowiązku. Do grona tych postaci zalicza się zdecydowanie Ilonę Majer i Rafała Michalaka, którzy na co dzień tworzą duet MMC. 

Pokaz kolekcji MMC - Silenzio

Najnowszy pokaz MMC odbył się w miejscu nietypowy, bo na terenie Miejskich Zakładów Autobusowych. W industrialnej przestrzeni moda zabrała głos. Duet jak zwykle zaskoczył, prezentując ponad 60 sylwetek. Zobaczyliśmy kompozycje, które wspólnie stworzyły niezwykły wachlarz modowych doznań. Projektanci postanowili wykorzystać potencjał wielosezonowości, nie ograniczając się do wybranej pory roku. Obok letnich sukienek na wybiegu królowały puchówki, a delikatne bawełniane t-shirty wyśmienicie uzupełniały się z mięsistymi dzianinami. Nie mogło zabraknąć gry kontrastów, form i tekstur. Czym jeszcze zaskoczyli Ilona Majer i Rafał Michalak?

Pokaz otworzyły wiosenne sylwetki, których naturalne tkaniny, zawężona gama kolorystyczna i oryginalne konstrukcje stworzyły wyjątkowy prolog dla nowej kolekcji MMC Studio. Obok charakterystycznych dla marki przeskalowanych sukienek i koszul pojawiły się fluo kombinezony, błyszczące kurtki i garnitury oversize. Większość projektów została utrzymana w odcieniach ziemi, takich jak beże, brązy czy khaki. Spokojną gamę kolorystyczną przeplatały bordowa krata i limonkowy neon, pojawiające się na wybranych elementach kolekcji, jak kołnierze czy mankiety. 

 Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Oprócz letnich projektów po raz pierwszy w tym sezonie zobaczyliśmy kolekcję na zimę 2020. Na wybiegu zadebiutował szereg autorskich printów w najróżniejszych konfiguracjach. Logotyp MMC pojawił się na puchówkach, bluzach, long sleeve’ach i t-shirtach. W różnokolorowych interpretacjach ozdobił także kolekcję zimowych dodatków, takich jak rękawice oversize, ocieplacze na nogi oraz debiutujące w tym roku czapki puchowe. Oprócz logomanii MMC mogliśmy zobaczyć graficzną zabawę ze słowem Silenzio, która pojawiła się na swetrach i bawełnianych bluzkach.

Najbardziej rozbudowana część pokazu opiewała w charakterystyczne dla MMC mocne akcenty. Obszerne swetry, przeskalowane, graficzne szale, połączenia kolorów i faktur, które w teorii nie tworzą idealnego zestawu, a w MMC stanowią niepodważalną całość. Połyskujące tkaniny, kontrastujące paski, a nawet błyszcząca skóra i cekiny. Żadnej z sylwetek nie zabrakło wyjątkowego wykończenia w postaci biżuterii. 

Ilona Majer i Rafał Michalak jak zawsze postawili na najwyższą jakość wykonania swoich projektów, używając do ich stworzenia wyjątkowych tkanin marki SONIA Textile. Wśród nich znalazły się ultra lekkie mohery, szlachetne kaszmiry i delikatne jedwabie. Dodatkowo, część najnowszych projektów marki powstała z poliestru oraz bawełny z recyklingu. Uzupełnieniem najnowszej kolekcji były różnokolorowe dzianiny i wełny o nieregularnych wzorach w odcieniach czerni, bieli i czerwieni.

Graficzne interpretacje słowa Silenzio miały wyjść na przekór jego definicji i stać się dokładnym przeciwieństwem hasła „Cisza”. Dodatkowym elementem, mającym dodać sylwetkom mocniejszego wydźwięku, były fryzury, których podjęła się marka SEBASTIAN Professional. Styliści zadbali nie tylko o stylizacje, ale również o pielęgnację włosów modelek, która niepodważalnie wpłynęła na efekt końcowy. O ile włosy stanowiły mocny akcent, tak makijaż stał się tłem do kolekcji. Wizażyści marki MAC Cosmetics zadbali o wyjątkowe rozświetlenie skóry modelek, wykorzystując przy tym swoje cenione na całym świecie produkty.

Najnowsza kolekcja Ilony Majer oraz Rafała Michalaka to celebracja wyborów, pewności siebie oraz indywidualnego podejścia do otaczającego nas świata. To emancypacja poprzez swój wizerunek, to głos, którego nie da się uciszyć. Duet MMC Studio po raz kolejny pokazał swoją wizję łączenia trendów z odrębnością. Wizję, którą tak wielu czuje i chce stanowić jej część. 

 Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Czytaj dalej
Polecamy