MODA

Pokaz MMC - kolekcja Resort 2020

02.07.2019Wojciech Szczot

Pokaz MMC - kolekcja Resort 2020
Fot. MMC Studio / Filip Okopny

Ilona Majer i Rafał Michalak po raz pierwszy w historii marki zaprezentowali specjalną kolekcję Resort na 2020 rok. I znów udowadniają, że są w mistrzowskiej formie. Magiczne były nie tylko kreacje, ale też sama scenografia. Duet MMC od kilku ostatnich lat zbiera na swoich pokazach całą polską branżę mody, miło było więc podziwiać nowe projekty marki w kameralnym miejscu. Na takie wybrano Fort Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu. Kolekcja Resort zaprezentowana dla zaledwie 100-u wybranych osób z polskiego show-biznesu to pierwsze takie wydarzenie nie tylko w historii MMC, ale i polskiej mody. Punktem wyjścia do jej stworzenia była podróż Ilony i Rafała do Marrakeszu na początku tego roku. 

MMC - kolekcja Resort 2020

Marokańskie miasteczko zainspirowało projektantów tamtejszym klimatem, atmosferą, dizajnem, naturą, kolorami i zapachami. Te wszystkie bodźce okazały się impulsem do poszukiwań projektantów i znalezienie odpowiednich tkanin z bogatymi haftami i orientalnymi motywami. Specjalnie zbudowany wybieg w Forcie Sokolnickiego, scenografia, oświetlenie, roślinność, klimatyczna muzyka czy palące się kadzidła (przywiezione przez projektantów z podróży do Marakeszu) oraz pochodnie doskonale oddawały klimat Orientu.

 

 MMC Studio / Filip Okopny
Fot. MMC Studio / Filip Okopny

Cała kolekcja Resort 2020 złożona jest z 40 looków damskich i męskich. Projekty oddają ducha marki MMC. To proste, minimalistyczne formy oraz ukochany oversize – obszerne koszule, szerokie spodnie z obniżonym stanem, skąpe topy czy zamaszyste spódnice. Domieszka Orientu w tej kolekcji to nie tylko bogate wzory – klimat Marakeszu przywodziły na myśl także charakterystyczne modele długich płaszczy, kaftanów czy tunik. Kolorystyka kolekcji w zasadzie została utrzymana w gamie, którą projektanci stosują od lat: biel, czerń i szarości, ale z domieszką złota czy rudego, pustynnego brązu. Stylizacje z kolekcji Resort 2020 zostały uszyte z naturalnych tkanin: bawełnianego batystu, kilku rodzajów jedwabiu oraz lnu wymieszanego z jedwabiem i są odpowiedzią na to jakich ubrań szuka nowoczesna dziewczyna czy chłopak wybierając się w tropikalną podróż.

Duet MMC zadbał o efekt zaskoczenia. Jako wisienka na torcie, w finale pokazu wyszli Kasia Warnke i Piotr Stramowski. Zaprezentowali się na wybiegu w zwiewnych, wakacyjnych płaszczach, o białym i czarnym kolorze, ale po raz pierwszy oficjalnie jako przyszli rodzice! Kasia pięknie prezentowała ciążowy brzuch.
 
Looki na wybiegu uzupełniały akcesoria – daszki chroniące przed słońcem, skórzane nerki, torby siatki oraz charakterystyczne paski czy chustki przewiązane w pasie z napisem „MMC Studio”. Nowością w kolekcji MMC Studio Resort 2020 są minimalistyczne, czarne kostiumy kąpielowe. Must have dalekich, wakacyjnych podróży to także delikatna, zmysłowa biżuteria marki APART / Elixa.

Za reżyserię pokazu odpowiadała jak zwykle Kasia Sokołowska, wieloletnia przyjaciółka Ilony i Rafała. Kasia tym razem zaprezentowała się w podwójnej roli. Marka premium butów stworzona przez Kasię -  Emeralds and Crocodiles – użyczyła baletek do pokazu. Kasia stworzyła tę markę z miłości do butów, a jej koncept polega na tym, że szpilki są sprzedawane w komplecie z baletkami. Kobiety kochają obcasy, ale wiedzą też, że są chwile zarezerwowane wyłącznie dla pięknych baletek. Właśnie takie baletki idealnie wpasowały się w klimat resortowej kolekcji duetu MMC Studio. Podczas pokazu odbyło się nagranie do jednego z programów TVN.

Czytaj dalej
Polecamy