MODA

Podróż w czasie do roku 1984 z marką SWATCH

15.10.2021 Fashion Post

Podróż w czasie do roku 1984 z marką SWATCH

Najnowsza kolekcja marki SWATCH to piękny ukłon w stronę przeszłości, ale zarazem podążanie za najgorętszymi trendami, w tym dbanie o ekologię. Wykorzystując w projektach najnowocześniejsze tworzywa pokazują, że innowacyjność nadal nie jest im straszna.

1984 Reloaded – ukłon w stronę historii 

Najnowsza kolekcja „1984 Reloaded” marki SWATCH w dosłowny sposób nawiązuje do historii, a raczej można napisać, że odwołuje się do konkretnego wydarzenia. W 1984 firma postawiła sobie za cel pobicie Rekordu Guinnessa, czego dokonała w spektakularny sposób. Swój wpis do legendarnej Księgi otrzymali umieszczając gigantyczny zegar na budynku siedziby Commerzbanku we Frankfurcie, ważący 13 ton i mierzący 162 metry. Wydarzenie było zwieńczeniem pierwszego roku istnienia marki na rynku. Dziś, prawie 30 lat później, marka nadal zaznacza swoją pozycję na rynku tworząc zegarki z bio-innowacyjnych tworzyw i rewolucjonizując w ten sposób rynek. 

 

„1984 Reloaded” – innowacyjność na miarę XXI wieku

„1984 Reloaded” to przede wszystkim bioceragmika, która jest najnowocześniejszym osiągnięciem z kategorii ekologicznych materiałów. Unikalna mieszanka ceramiki i biotworzywa uzyskanego z oleju rycynowego zapewnia wytrzymały, lekki materiał, który jest odporny na zarysowania i posiada przyjemne w dotyku wykończenie typu „soft touch”. Nowa kolekcja stanowi reinterpretację wybranych modeli zegarków Swatch z 1984 roku, które do dziś należą do jednych z najbardziej pożądanych i oryginalnych designów. Klimat kolekcji i jej założenia oddają także postawowe kolory wykorzystane w projektach – czarny, czerwony, biały, szary i żółty. Żywe barwy zestawiono z futurystycznymi grafikami na tarczach zegarków. Swatch wpisuje się więc nie tylko w trend ekologii i innowacyjności, ale także w powracające cyklicznie do mody lata 80. 

Biały model z linii New Gent i szary z linii Gent są również dostępne jako zestaw specjalny. Te dwa modele czerpią inspirację ze stylu Memphis i są do nabycia w specjalnym opakowaniu.