KULTURA

Pierwszy na świecie mobilny chipset sztucznej inteligencji w telefonach znanej marki

26.10.2018Wojciech Szczot

Pierwszy na świecie mobilny chipset sztucznej inteligencji w telefonach znanej marki

Chińskie przedsiębiorstwo Huawei zdecydowanie rzuca rękawicę innym twórcom smartfonów. Ich najnowsze modele, które 16 października zaprezentowane zostały w Londynie z całą pewnością kwalifikują się do kategorii "konkurencyjne". Kiedy w londyńskim centrum konferencyjnym Excel wybrzmiała informacja o zastosowaniu w nowych telefonach Huawei Mate 20 7-nanometrowego mobilnego chipsetu sztucznej inteligencji (AI), na sali zapanowała cisza. To kolejny krok dla rozwoju nowych technologii, którego nie sposób przemilczeć.

"Najnowsza seria Huawei Mate 20 to urządzenia bazujące na najbardziej innowacyjnych technologiach. Dzięki zastosowaniu podwójnego procesora odpowiedzialnego za sztuczną inteligencję, jakość korzystania ze smartfonów Huawei wchodzi na najwyższy poziom. Wierzymy, że użytkownicy pokochają je też za nowy aparat Leica Triple Camera z ultraszerokokątnym obiektywem i za bardzo pojemną baterię, którą można naładować aż do 70% w zaledwie 30 minut" – powiedział Jefferson Zhang, dyrektor zarządzający Huawei CBG Polska.
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 

Post udostępniony przez Huawei Mobile Poland (@huaweimobilepl)

Pierwszy na świecie mobilny procesor w technologii 7nm  Sercem serii Huawei Mate 20 jest pierwszy na świecie procesor Kirin 980 AI 7 nm z 6,9 miliarda tranzystorów w matrycy o wielkości 1 cm2. Kirin 980 jest pierwszym chipsetem z rdzeniami opartymi na Cortex-A76, które są o 75% mocniejsze i o 58% bardziej wydajne w porównaniu z poprzednikiem. Chipset został zaprojektowany w oparciu o innowacyjną trójwarstwową architekturę składającą się z dwóch specjalnych rdzeni opartych  na technologii Cortex-A76, dwóch dużych rdzeni opartych na technologii Cortex-A76 oraz czterech małych rdzeni Cortex-A55. Unikalna architektura zapewnia wyjątkową wydajność i efektywność energetyczną przy jednoczesnym wykonywaniu szerokiego wachlarza czynności. Nowe możliwości nagrywania wideo

 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 

Post udostępniony przez Huawei Mobile Poland (@huaweimobilepl)

Seria Huawei Mate 20 ofertuje również szerokokątny obiektyw Leica. Nowy, potrójny aparat Leica wykorzystuje mechanizmy sztucznej inteligencji przy nagrywaniu wideo,umożliwiając użytkownikom tworzenie niemal filmowych arcydzieł. Nowy obiektyw Leica Ultra Wide Angle ma ogniskową odpowiadającą obiektywowi 16 mm z pełną klatką, co nadaje zdjęciom efekt artystycznych zniekształceń, charakterystyczny dla obiektywów ultraszerokokątnych. Nowy aparat obsługuje również makrofotografię i pozwala uzyskać ostre obrazy obiektów umieszczonych w odległości zaledwie 2,5 cm od obiektywu. Dzięki funkcjom sztucznej inteligencji AI Composition, AI 4D Predictive Focus i AI HDR, telefony Huawei zapewniają wszystko, czego potrzebuje każdy miłośnik fotografii. Wiodąca technologia ładowaniaSeria Huawei Mate 20 została zaprojektowana specjalnie dla użytkowników, którzy oczekują od smartfona najwyższej wydajności. Dlatego wszystkie smartfony Mate 20 zostały wyposażona w baterie o dużych pojemnościach, zapewniające działanie urządzenia przez cały dzień. Smartfon Huawei Mate 20 wyposażono w akumulator 4000 mAh, Huawei Mate 20 Pro – 4200 mAh, w modelu Mate 20 X znajduje się bateria o pojemności aż 5000 mAh.kowo szybkiego ładowania, adapter Huawei SuperCharge zapewnia moc do 40 W. Dzięki temu baterię w smartfonie z serii Huawei Mate 20, podłączonym do ładowarki SuperCharge, można naładować aż do 70% w zaledwie 30 minut. Na podstawie wyników testów laboratoryjnych firmy Huawei. Wszystkie wymienione tutaj pojemności baterii są typowymi wartościami. Żywotność baterii zależy od rzeczywistych warunków użytkowania. Funkcjonalność dostępna tylko z ładowarką i kablem Huawei SuperCharge. Dostępność i ceny Nowe smartfony Huawei Mate 20 i  Mate 20 Pro będą dostępne  w Polsce w przedsprzedaży od 16 października od 16:00 do 4 listopada lub wyczerpania zapasów. Cena Mate 20 to 2999 zł, a Mate 20 Pro – 4299 zł. Przy zakupie Mate 20 Pro klienci otrzymają bezprzewodową ładowarkę  15 W i kartę pamięci NM 128 GB, a wybierając Mate 20 – opaskę ze słuchawką Huawei TalkBand B3 lite[1]. Mate 20 i Mate 20 Pro dostępne będą w trzech kolorach: czarnym, niebieskim i Twilight. Oferta może się różnić u partnerów Huawei.

 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 

Post udostępniony przez Huawei Mobile Poland (@huaweimobilepl)

Czytaj dalej